Czy kosić trawniki na osiedlach? Co sądzicie?

685
wyświetlenia

Dziś po raz drugi w tym roku rozpoczęto koszenie trawników na Osiedlu Niepodległości w Słupcy. Ponieważ koszenie trawników na osiedlach w perspektywie zapowiadanej w mediach tegorocznej suszy wzbudza wiele wątpliwości postanowiliśmy poznać państwa opinie, o które prosimy.

7 KOMENTARZE

 1. Po pierwsze o jakiej suszy waść prawisz? Po drugie, ja bym poszedł dalej, trawników nie kosić w ogóle i powiązać na tych trawnikach krowy na łańcuchach. Będą miały co jeść a jeszcze narobią placków które można wysuszyć i ogrzać nimi mieszkanie. Tak że tego.

 2. Jeżeli nie jest to łąka kwietna, a tylko sama trawa to trzeba ją skosić chociażby ze względów estetycznych, tym bardziej, że w ostatnim czasie trochę deszczu spadło.

 3. Proszę poprzeć informację aktualnymi komunikatami od hydrologów. Bo ostatnio wszystkie alarmy o suszy zostały anulowane

  • To dobra wiadomość. Tyle pisali i ostrzegali w mediach przed suszą, że jakos nam umknęło to anulowanie. Sprawdzimy. Jeżeli tak to bardzo dobrze.

   • Szukamy ale jak na razie nie możemy znaleść w zieci ani jednej informacji o anulowaniu ostrzezeń o suszy w 2020. Moglibysmy prosic o link do jednego tekstu?

 4. Jeszcze jeden głos tym razem z Tyskich Zakładów Komunalnych: Grono odbiorców: Publiczne
  Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach
  Sa1f5Std czhseStSrwcean poo 10nnson:Ser1lSe7Sdg
  · Grono odbiorców: Publiczne
  Piękno dzikich łąk miejskich lub tzw. łąk spontanicznych powstałych na skutek rezygnacji z koszenia, nie jest oczywiste dla wszystkich. Coraz więcej osób zachwyca się tzw. łąkami kwietnymi🌸🌼🌺, a tak naprawdę tzw. chwastami miedzy i obrzeży pól uprawnych (maki, chabry, rumianki). Jednak mało kto zatrzymuje się z zachwytem przy miejskim, zaniechanym trawniku z życicą trwałą, wiechliną łąkową, mietlicą pospolitą, mniszkiem lekarskim, mleczem zwyczajnym, koniczyną łąkową, pokrzywą zwyczajną, podagrycznikiem pospolitym, przetacznikiem ożankowym, jaskrem polnym… Na szczęście coraz rzadziej dochodzą do nas uwagi i zastrzeżenia “skoście te chaszcze” czy też “o zapuszczonym chwastowisku”…
  Aby w pełni docenić niekoszoną trawę, nie tylko pod względem estetycznym, zapraszamy Was do
  E K S P E R Y M E N T U 🔎☀️🔬☀️🔍
  – mierzenia temperatury powietrza nad trawnikami nieskoszonymi, trawnikami krótko skoszonymi oraz (grupa kontrolna 😉 ) – nad betonem, asfaltem itp.. Parking, z nieprzepuszczalną nawierzchnią dobrze się sprawdzi w tej roli. Zaczekajcie do sakramenckiego upału – niedługo z pewnością nas zaszczyci i do dzieła 😉
  Pamiętacie ostatnią, gorącą sobotę? W sobotę my przeprowadziliśmy krótki temperaturowy eksperyment. Mierzyliśmy w słońcu – oj, gorąco było… szczególnie nad betonem skąd uciekaliśmy w popłochu. Wyniki, które otrzymaliśmy są takie:
  👉trawa długa, zaniechana, bujająca się na wietrze: ok. 25 st. C
  👉wykoszona równo trawa z prześwitami suchej gleby: ok. 30 st. C
  👉patelnia betonowego parkingu, na którym smażyły się samochody i chodnik osiedlowy: ok. 41 st. C. https://www.facebook.com/TyskiZakladUslugKomunalnych/photos/pcb.871307766705964/871306270039447/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ