2,6 miliona złotych zwrotu VAT dla Słupcy!

452
wyświetlenia

Czekaliśmy na ten przelew: 2,6 miliona złotych ze zwrotu VAT dla Miasta Słupca. Po cichu pracowaliśmy nad tym od kilku miesięcy. Po złożeniu na początku czerwca 2020 roku stosownego wniosku i pozytywnej interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsko – Białej uzyskaliśmy 2,6 miliona złotych z tytułu zwrotu podatku VAT zapłaconego w trakcie realizacji budowy krytej pływalni – informuje burmistrz Michał Pyrzyk.

– Dzięki tej indywidualnej interpretacji VAT będziemy odliczać również od wydatków związanych z bieżącą działalnością krytej pływalni.
– W związku z tym, że dotacja jaką uzyskaliśmy na budowę pływalni z Ministerstwa Sportu w kwocie prawie 4 milionów złotych liczona była od inwestycyjnej kwoty brutto musimy oddać do resortu ponad 700 tysięcy złotych. Tym samym w budżecie miasta pozostaje kwota 1 miliona 900 tysięcy złotych.
– Mając na uwadze powyższe ostateczne koszty budowy pływalni wyniosły ponad 13 milionów 900 tysięcy złotych, z czego pozyskane środki zewnętrzne na ten cel łącznie z VAT wyniosły ponad 5 milionów 800 tysięcy złotych.

Dziękuję służbom finansowym na czele z Panią Skarbnik za wzorcowe rozliczenie zadania – pisze burmistrz Słupcy.

Inf. Fanpage Michała Pyrzyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ