Objazdy ciężkich tonaży z Powidza przez gminę Witkowo!

246
wyświetlenia
Fot Powiat Słupecki

Radni powiatowi zdecydowali już o zamknięciu, od nowego roku, drogi powiatowej do Powidza (tzw. betonki). Decyzja ta wymusiła przygotowanie objazdów zapewniających przejezdność na wyłączonym odcinku do czasu zbudowania nowej drogi.

Drogami objazdowymi (przebiegającymi m.in. przez Kochowo i Polanowo) nie pojedzie jednak ciężki tonaż – konieczne jest przygotowanie nowej organizacji ruchu, by transport materiałów do rozbudowy powidzkiej bazy nie doprowadził do zablokowania arterii przechodzących przez Strzałkowo i Słupcę.

W tym celu (15.09) w Starostwie Powiatowym w Słupcy zawarto umowę z firmą Inżynier Ruchu.Pl Michał Krauze z Komornik na przygotowanie nowej organizacji ruchu. Według wstępnych ustaleń pojazdy o masie powyżej 3,5 ton mają dojeżdżać do Powidza przez gminę Witkowo.
Umowa ta wymaga szczegółowych ustaleń, dlatego też w najbliższym czasie odbędą się konsultacje Wykonawcy z przedstawicielami powiatu słupeckiego, miasta Słupca, gmin: Słupca, Strzałkowo i Powidz, gminy Witkowo oraz powiatu gnieźnieńskiego.
Nowy projekt organizacji ruchu powinien zostać opracowany do 30 listopada. Nadzór nad pracami będzie prowadził dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Michał Klotschke.

Inf Powiat Słupecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ