Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca…„Narzędzia rozwoju osobistego…”Grzegorza Glinki

159
wyświetlenia

Szukając książki…
„Narzędzia rozwoju osobistego : medytacje, wizualizacje i inne techniki uwalniania emocji oraz kreowania pewności siebie” Grzegorza Glinki

„Samorozwój nie jest łatwy. Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, musisz zmierzyć się z kimś, kto ma większą wiedzę od Ciebie. Zostaniesz najpierw wypunktowany, musisz się z tym liczyć” – tymi słowami zaczyna się książka Grzegorza Glinki „Narzędzia rozwoju osobistego : medytacje, wizualizacje i inne techniki uwalniania emocji oraz kreowania pewności siebie”.
W tym poradniku czytelnik znajdzie najważniejsze informacje i wskazówki związane z rozwojem osobistym. Autor kieruje swoje dzieło do wszystkich, jednakże głównie do tych osób, które chciałyby uczynić swoje życie lepszym. Książka napisana jest zrozumiałym jeżykiem, aby była przystępna dla każdego czytelnika, autor zwraca się do odbiorcy w drugiej osobie liczby pojedynczej. Głównym celem twórcy jest uzmysłowienie wszystkim, że bez względu na przeciwności losu, mogą być szczęśliwi i że na to szczęście zasługują.
Grzegorz Glinka opisuje stany psychiczne człowieka, sposoby na rozwój umysłu, proces budowania własnego ja, budowania samodyscypliny oraz konsekwencje jej braku. W kolejnych rozdziałach autor zwraca uwagę na nasze nawyki, pokazuje jak wyznaczać sobie cele i motywować się do działania. W sposób ciekawy i absorbujący twórca wskazuje techniki budowania pewności siebie oraz sposoby na walkę ze stresem. Warte uwagi i sprawdzone metody wspomagające nasze samopoczucie to kolejny atut tej książki.
Pozycja ta pozwoli czytelnikowi odzyskać pewność siebie oraz wskaże szereg porad jak funkcjonować w codziennym życiu i nie zwariować. To książka – poradnik, która powinna znaleźć się na półce u psychologów, pedagogów oraz osób z niską samooceną, ale tak naprawdę powinien ją przeczytać każdy z nas.
„Jeśli chcesz coś zmienić musisz przełamać nawyk bycia sobą – jeśli zmienimy swoje myślenie, zmienimy też swoje życie.”

Anna Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ