Król i Gałan dziękują staroście za deklarację-ciężkie transporty ominą Słupcę i Strzałkowo! Ale czy na pewno?

1201
wyświetlenia
Obrazek poglądowy. Zdjęcie archiwalne z 2 czerwca 2018, kiedy amerykańska kolumna samochodów wojskowych zabłądziła do Słupcy z powodu błędu GPS.

Sesja Rady Powiatu 26 11 2020 nie odbyła się w miłej atmosferze. Nie zabrakło złośliwości i ostrych przepychanek słownych. Postanowiliśmy jako pierwszy temat zrelacjonować być może jedyny temat, omówiony w atmosferze przyjacielskiej rozmowy acz nie bez podtekstów.

Panie przewodniczący, panie i panowie radni. Ja tak.., może zaskoczę wszystkich ale dosyć nietypowo.., pragnę podziękować panu staroście. W minionym czasie uczestniczyłem w spotkaniu, w którym padło stwierdzenie z ust pana starosty, że mieszkańcy miasta Słupca jak i gminy Strzałkowo nie muszą się martwić ciężkim transportem materiałów budowlanych, które będą dowożone do bazy wojskowej w Powidzu. Rzekomo transport ten będzie odbywał się przez gminę Ostrowite. Nie wiem ile w tym jest prawdy, a ile nie ale już dziś w imieniu mieszkańców Słupcy i gminy Strzałkowo bardzo panu dziękuję panie starosto za tą deklarację. Chciałbym do podziękowań dołączyć radną Annę Czerniak, a sądzę, że pan przewodniczący rady Piotr Gałan również dołączy do podziękowań – rozpoczął podziękowania radny Mariusz Król.

Ja muszę się przyłączyć, ponieważ droga Sierakowo – Piotrowice nie została uwzględniona w planach wojewody chociaż uważam, że tworząc strategię dróg objazdowych sądzę, że to będzie jedna z kluczowych dróg, które będą mogły odciążyć Słupcę. Wychodząc na przeciw tak silnej informacji, że Słupca i Strzałkowo zostały odciążone od tego ciężkiego ruchu, myślę, że Słomczyce i Sierakowo jakoś sobie poradzą przez ten rok – uzupełnił wypowiedź Króla radny Piotr Gałan.

Bardzo dziękuję panu radnemu Królowi za miłe słowa. Mam nadzieję, że dalsza nasza współpraca opierać się będzie na podobnym zrozumieniu tego, co mówimy do siebie nawzajem. Kwestia organizacji ruchu na tych drogach, które mogą być narażone na zwiększony ruch transportu ciężkiego to jest zagadnienie poważne i istotne. Komisja bezpieczeństwa, która zajmowała się tym tematem nie zaopiniowała pozytywnie tych projektów, które zostały zgłoszone przez miasto Słupca i gminę Strzałkowo, jeśli chodzi o drogi, które krzyżują się z drogą K92. Mam nadzieję, że we współpracy z samorządami gminnymi uda nam się wypracować taki model tego ciężkiego transportu, który będzie satysfakcjonujący dla wszystkich i który w najmniejszym stopniu będzie dotkliwy dla mieszkańców Słupcy i gminy Strzałkowo – odpowiadał starosta Jacek Bartkowiak.
Z tej kulturalnej wymiany zdań dowiedzieliśmy się, którędy będą jeździć ciężarówki, a przynajmniej jakie są co do ciężkiego transportu plany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ