Pasowanie na czytelnika w SP Koszuty – zdjęcia!

247
wyświetlenia

W środę 23 września 2020 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy drugiej na czytelników szkolnej biblioteki Szkole Podstawowej w Koszutach. Wydarzenie zostało przygotowane z dużą wyobraźnią i zaangażowaniem pedagogów.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz rozwijania umiejętności czytania. W tym dniu każdy drugoklasista mógł przebrać się za wybraną postać, która występuje w dziecięcej literaturze.
Na pasowanie przybyli Królowie, Czerwony Kapturek, Kuba, Dziadek, Stefek Burczymucha oraz zwierzęta: Pies, Lis, Ryś, Bocian.
Uroczystość poprowadziły: wychowawczyni Bożena Koniecka i bibliotekarz Sylwia Sobczak. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Wiesława Frydrychowicz oraz rodzice. Prowadzące zaprezentowały wybrane fragmenty ,,Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy i ,,Okulary” Juliana Tuwima. Wcieliły się w rolę głównych postaci: Pana Kleksa oraz Hilarego. Po takim wstępie uczniowie ochoczo przyłączyli się do czytania wybranych utworów. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie dyrektor Wiesława Frydrychowicz, grzbietem kolekcjonerskiego egzemplarza “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego ufundowanego w 2017 przez Wójta Gminy Słupca Grażynę Kazuś, pasowała uczniów na czytelników biblioteki szkolnej.
Na pamiątkę tego szczególnego dnia dzieci otrzymały kolorowe dyplomy oraz pamiątkowe książki zakupione przez rodziców. Nowi bywalcy biblioteki szkolnej podpisali karty czytelnicze i po raz pierwszy wypożyczyli książkę. Drugoklasiści zapoznali się z regulaminem i zasadami panującymi w bibliotece.
Na zakończenie uroczystości bibliotekarz odczytała prośby książki, bo bycie czytelnikiem to nie tylko przywilej, ale również wielki obowiązek – dbania i szanowania zasobów biblioteki tak, aby one mogły służyć przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ