Król o budżecie starostwa-“Budujemy mosty dla pana starosty”.

692
wyświetlenia

XXXI Sesję Rady Powiatu żartobliwie skomentował radny powiatowy Mariusz Król. Nie pominął jednak dygresji dotyczących szpitala w Słupcy, temat który gruntownie rozwinęli potem radny Andrzej Kasprzyk i przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gałan.

Nie sposób się z panem nie zgodzić panie starosto, że budżet opracowany na 2021 jest budżetem rozwojowym i bogatym w inwestycje. Czy jest bardzo bardzo dobrym nie do końca niestety podzielam pana opinię, a mam oczywiście takie prawo.
Pół żartem pół serio jak to pan również robi, mógłbym ten budżet nazwać budżetem “Budujemy mosty dla pana starosty”. Tak w skrócie.

Nie o tym chcę mówić. Chcę mówić o tym, że wszyscy jak tutaj siedzimy zdajemy sobie sprawę, że ten budżet nie jest takim idealnym budżetem, chociaż kwoty, które się w nim znajdują są naprawdę duże i największe w historii powiatu.
Jak pan doskonale wie brakuje w nim pieniędzy dla oświaty. Brakuje również, co boli nie tylko opozycję ale i mieszkańców powiatu słupeckiego, pieniędzy przeznaczonych dla słupeckiego szpitala.
Zastanawiałem się długo jak głosować nad tym budżetem. Posłucham pana i zgodnie z pana prośbą zagłosuję tak samo jak nad wieloletnią prognozą finansową. ( radny się wstrzymał od głosu)

Pan radny Kasprzyk wspominał o braku nadzoru nad inżynierem kontraktu rozbudowy szpitala. Wydaje się mi, że od jakiegoś czasu, około 4-5 miesięcy Zarząd Powiatu całkowicie stracił kontrolę nie tylko nad inżynierem kontraktu ale myślę, że również nad całym szpitalem. Tak jak pan mówi, miasto huczy, miasto mówi, miasto przekazuje takie informacje.

Piotr Stróżyk

Warto przeczytać:
1. Starosta Bartkowiak o budżecie – To jest bardzo, bardzo dobry budżet
2. Radny Andrzej Kasprzyk o budżecie-zgotowaliśmy mieszkańcom gminy Strrzałkowo gehennę
3. Radny Gałan o budżecie- “nie zagłosujecie – nie dostaniecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ