Ostrzeżenie dla hodowców byków z powiatu słupeckiego, mogileńskiego i sąsiednich!

22439
wyświetlenia

W okresie 10 września – 18 października hodowca Michał Karpiński został cztery razy oszukany na dużą sumę pieniędzy przez handlującego bykami pomiędzy hodowcami a ubojniami mieszkańca powiatu słupeckiego.

Zwyczaj jest taki , że byki od hodowców kupują mniejsze, większe ubojnie. W większości przypadków w sprawie skupu byków do rolników trafiali handlowcy , którzy są w różny sposób związani z tymi zakładami mięsnymi czy ubojniami.

Z gospodarstwem Michała Karpińskiego współpracował od ok 10 lat pan Z.K. .
We wrześniu pojawił się w Ochodzy gmina Trzemeszno powiat gnieźnieński i zaproponował kupno byków. Jak mówi prawnik poszkodowanego hodowcy dla istoty sprawy nie ma już znaczenia co opowiadał , że to mięso pojedzie do Włoch etc.
Zapewnił, że płatność nastąpi za 21 dni.

Byki były odebrane przez transport z jednej z ubojni i Z.K był przy każdym załadunku.
W tej ubojni podszył się pod Ojca poszkodowanego Michała Karpińskiego opowiedział, że potrzebują gotówkę i odebrał pieniądze bezpośrednio z ubojni.
Hodowca po upłynięciu terminu płatności zaczął do Z.K. dzwonić jednak ten nie podejmował telefonu. Tam dowiedział się, że Z.K. czasowo tam nie mieszka i się wyprowadził, ale nikt nie wie gdzie. Hodowca zrozumiał, że został oszukany.
W dniu 15 listopada br złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa w komisariacie Policji w Trzemesznie.
W różnych rozmowach z innymi hodowcami dowiedział się , że w powiecie mogileńskim w podobny sposób oszukał kilku innych hodowców. Artykuł ma być przestrogą dla innych hodowców bydła.

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ