Sztuczna nerka przekazana słupeckiemu szpitalowi przez Urząd Miasta

242
wyświetlenia

W środę 16 grudnia o 12.00 ze względu na panującą w kraju pandemię, odbyło się przy budynku SP ZOZ w Słupcy symboliczne przekazanie sztucznej nerki zakupionej za pieniądze przekazane przez Urząd Miasta w Słupcy.

Miasto przekazało na ten cel 100000 zł, a zakupiony sprzęt kosztował 75000 zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na inne cele związane z funkcjonowaniem placówki.
Chcieliśmy podziękować władzom miasta za przekazane pieniądze. Dotychczas Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii posiadał jedną sztuczną nerkę ale to zawsze powodowało, że kiedy jeden pacjent był podłączony pojawiał się drugi, którego zamiast leczyć, trzeba było załatwiać dla niego miejsce gdzie indziej. Obecnie będziemy mogli leczyć dwóch pacjentów. Jest to dla nas sytuacja jako oddziału. Jest to niezwykle ważne dla nas urządzenie. Po respiratorach jest to drugie urządzenie, które wspiera konkretny narząd. My działamy wtedy kiedy nie działają narządy po wstrząsach septycznych, sepsach w różnych sytuacjach. Teraz robimy zabiegi wymiany osocza, wtedy kiedy w tym osoczu są przeciwciała przeciwko własnemu organizmowi lub w jego częściach, to są bardzo efektywne i wysoko cenione zabiegi. W sensie jakości i możliwości pomocy ludziom. Także pomoc miasta jest dla nas w tym momencie niezwykle cenna – podziękował władzom miejskim wicedyrektor Jan Woźniak.
Do podziękowań dołączył starosta Jacek Bartkowiak.
Niech wam służy ten sprzęt ale miejmy nadzieje, że będzie jak najrzadziej używany. Miło, że mogliśmy ta mała cegiełkę do wyposażenia słupeckiego szpitala dołożyć – skomentował burmistrz Michał Pyrzyk.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ