Kto naprawdę jest odpowiedzialny za nową część słupeckiego szpitala?

773
wyświetlenia
Fotografia z uroczystości przekazania nowej części. Fot Powiat Słupecki

W lokalnych mediach 24 lutego 2021 pojawiła się informacja o przekazaniu nowej część szpitala dyrekcji SP ZOZ. W trakcie Sesji Rady Powiatu, radny Dropiński nie uzyskał jasnej odpowiedzi co do zasad przekazania ani jakie protokoły zostały podpisane.

Próbowaliśmy dowiedzieć oficjalnie o szczegóły dotyczące przekazania przez starostwo powiatowe nowego budynku dla SP ZOZ. Okazuje się, że tak oficjalne wydarzenie traktowane jest jak sekret, tylko dlaczego?

Do p.o. dyrektora SP ZOZ Słupca (wt., 2 mar, 11:49)
Po ostatnich wypowiedziach starosty powiatu na temat przekazania szpitala dla SP ZOZ Słupca przez starostwo powiatowe mamy wątpliwości czy szpital jest obecnie własnością SP ZOZ czy został przekazany a nie został przyjęty.
Według naszych informacji komisja przyjmująca nowe skrzydło szpitala od starostwa powiatowego nie podpisała przyjęcia tylko protokół rozbieżności?
Czy pan Rafał Spachacz mógłby wyjaśnić oficjalnie do kogo obecnie należy odpowiedzialność za nową część szpitala po oficjalnym wydarzeniu , które my nazywamy “przekazanie kluczy do budynku” a nie przekazanie prawne budynku i wszystkiego co się z tym wiąże dyrekcji szpitala?
Z poważaniem
Piotr Stróżyk
Głos Słupcy

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana zapytanie dotyczące przekazania szpitala uprzejmie informuję, że zagadnienia, o które Pan pyta, reguluje Uchwała Nr 240/2021 Zarządu Powiatu Słupeckiego z dnia 23 lutego 2021.
Pytania w tym zakresie uprzejmie proszę kierować do Zarządu Powiatu Słupeckiego, bądź Starostwa Powiatowego w Słupcy, jako właściwych.
Z poważaniem,
Izabela Kubiś (Kierownik Działu Techniczno- Eksploatacyjnego)

Szanowny Panie!
Otrzymałem pańską odpowiedź, która niestety nie dotyczy moich pytań? Po raz kolejny zasłaniacie się Państwo ustawami, odsyłacie do Zarządu Powiatu. W efekcie nadal nie wiadomo co podpisali przedstawiciele Starostwa Powiatowego i szpitala w Słupcy w ramach podobno jednostronnego przekazania nowej części szpitala dla SP ZOZ Słupca.
W związku z tym prosiłbym o opinię do jednego z komentarzy pod artykułem w Głosie Słupcy dotyczącym wypowiedzi starosty i radnych na powyższy temat. Precyzyjnie ujmując prośbę o opinie, proszę jedynie o wyrażenie czy poniżej podany komentarz czytelniczki jest zgodny z prawdą.
Piotr Stróżyk

Tekst komentarza pod artykułemsesji Rady Powiatu (Lut 25, 2021 at 20:21)

Panie Starosto, jak Pan pięknie kłamie. Szpital został obdarowany nowym budynkiem na mocy AKTU JEDNOSTRONNEGO czyli uchwały zarządu powiatu o JEDNOSTRONNYM przekazaniu nowego budynku szpitala na rzecz SPZOZ w Słupcy. Komisja ) odbiorowa, o której Pan mówi, powołana przez Dyrektora SPZOZ w Słupcy odbierała od pana i wicestarosty Czesława Dykszaka WYŁĄCZNIE klucze od budynku i wewnętrznych sal, sprzęt oraz dokumentację wyszczególnioną w załącznikach do uchwały zarządu powiatu. Komisja powołana przez Dyrektora SPZOZ w Słupcy przy okazji sprawdziła stan faktyczny z dokumentami przedstawionymi przez Starostę i sporządziła protokół rozbieżności, gdyż nie wszystko to co pan starosta chciał przekazać (zgodnie z dokumentami) faktycznie w budynku się znajdowało (brakowało m.in. kluczy, niezgodna ilość klimatyzatorów, niezidentyfikowane zestawy komputerowe, niekompletne piloty od klimatyzatorów). Pracownicy SPZOZ w Słupcy zgłosili jednocześnie dostrzeżone wady i uszkodzenia w budynku.
Dlaczego Dyrektor SPZOZ w Słupcy nie uczestniczył w przejmowaniu budynku? – odpowiedź jest prosta. SPZOZ w Słupcy wielokrotnie zgłaszał wątpliwości i zastrzeżenia co do udostępnionej dokumentacji oraz niezgodności pomiędzy projektem a faktycznym wykonaniem. Szpital nigdy nie dostał odpowiedzi na żadne z zadanych pytań. Mało tego, budynek został odebrany przez starostę i przekazany JEDNOSTRONNIE szpitalowi wraz z wykazem wad i usterek, których wykonawca nie naprawił.

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie potwierdzam, że udzielenie odpowiedzi leży w kompetencjach Starostwa Powiatowego w Słupcy.
Z poważaniem,
Izabela Kubiś (Kierownik Działu Techniczno- Eksploatacyjnego)

Informacja starosty o przekazaniu (z sesji Rady Powiatu)
Postanowiliśmy nie zadawać po raz kolejny podobnych pytań do tych na które starosta Jacek Bartkowiak odpowiedział już publicznie podczas sesji rady powiatu radnemu Przemysławowi Dropińskiemu. Poniżej pytanie radnego i spowiedź starosty na temat .
Radny Dropiński: – W dniu wczorajszym ( 24 luty 2021 ) została przekazana nowa część szpitala dyrekcji SP ZOZ. Czy to było przekazane jednostronne, czy protokół zdawczo-odbiorczy został podpisany i dlaczego w tym przekazaniu nie brał udziału p.o. dyr. SP ZOZ Rafał Spachacz?
Starosta Bartkowiak: Jeżeli chodzi o przekazanie szpitala nie wiem co radny ma na myśli mówiąc o jednostronnym przekazaniu. W przekazaniu uczestniczyli zarówno przedstawiciele starostwa jak i przedstawiciele SP ZOZ. Dyrektor powołał kilkuosobową komisję w składzie z z-cą dyr. do spraw medycznych, pracownikami działów technicznych i administracyjnych. Protokół odpowiedniej treści, którą wspólnie wypracowaliśmy w uzgodnieniu ze szpitalem został podpisany przeze mnie, wicestarostę, przedstawicieli szpitala w chwili kiedy to przekazanie nastąpiło.
Pan dyr. Spachacz był dwa dni na urlopie. Jak państwo wiecie tych dni urlopowych się uzbierało więc mam nadzieję, że nie powinno budzić to niczyjej troski, że pan dyrektor wykorzystuje urlop.

I nadal nie wiadomo co w trakcie przekazywania zostało podpisane, jaki protokół, jakiej treści i dlaczego to jest taka tajemnica?

Do czytelników!
Jedyne co pozostało to nasza prośba do radnych powiatowych żeby pomogli nam w poznaniu prawdy o tym czy nowa część szpitala została przekazana SP ZOZ, jeżeli tak to na jakich zasadach i czy komentarz napisany pod pseudonimem a cytowany powyżej mówi prawdę o tym wydarzeniu? Kto od marca będzie odpowiedzialny za utrzymanie nowej część szpitala?

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ