Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca…Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat Frances L.ILG, Louise Bates Ames, Sidney M. Baker

362
wyświetlenia

Szukając książki…

Jeśli zachowanie twojego dziecka wydaje ci się dziwne, nietypowe, jeśli chcesz dowiedzieć się o zależnościach między typami osobowości i zachowaniem polecam książkę, która może uspokoić, wyjaśnić i rozwiać wątpliwości.
To najnowsze wydanie bestsellerowego poradnika dla rodziców i specjalistów, który opowie o etapach rozwoju osobowości dziecka podczas pierwszych 10 lat życia. Na przestrzeni lat, na szczęście dla rodziców, większość psychologów i pediatrów przestała upatrywać główne przyczyny problemów z rozwojem psychicznym dzieci w rodzicielskiej nieumiejętności. Wiele dziecięcych zachowań, w miarę jak rośnie wiedza o funkcjonowaniu ludzkiego ciała, może doczekać się wyjaśnienia, korekty i czynności zapobiegawczych. Należy jednak pamiętać, że nikt nie zastąpi rodziców w dokładnym poznaniu indywidualności ich dziecka. A więc różne typy osobowości dziecka przedstawione w książce stanowią jedynie punkt wyjścia do rozpoznania umiejętności i osobowości własnego dziecka. Jest to najtrudniejsze, ale i najwdzięczniejsze zadanie rodzicielskie.
Ten poradnik krok po kroku wskaże jak z dzieckiem przejść kolejny etap jego życia, wyjaśni mechanizm rozwoju psychicznego i fizycznego, skonfrontuje codzienne obserwacje z naukowym ujęciem jego prawidłowego rozwoju. Rodzicielstwo należy do najbardziej wymagających zadań, dlatego przy ich wykonywaniu potrzebna jest pomoc.
Anna Tomal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ