Pijany kierowca uciekał przed policją!

637
wyświetlenia
28.09.2019 - Gdansk, Dzien Otwarty Morskiego Odzialu Strazy Granicznej. Spotkanie z mlodzieza i doroslymi prezentujace sprzet i prace strazy granicznej. n/z policja radiowoz bmw ozaczenie samochod wyscigowy policyjny policja znak ilustracja / Fot. Karol Makurat/REPORTER

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych KPP w Słupcy podczas pełnienia służby zauważyli na ul. Pileckiego samochód, którym kierował mężczyzna, co do którego mieli podejrzenie, że prowadzi auto będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia i skontrolować stan trzeźwości kierowcy. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając znak mężczyźnie do zatrzymania pojazdu. Kierujący autem najpierw zwolnił i wjechał na parking, po czym mocno przyspieszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze podjęli pościg cały czas używając sygnałów. W pewnym momencie prowadzący samochód wjechał w osiedle domów jednorodzinnych, porzucił pojazd i ukrył się. Na niewiele się to zdało. Przy wsparciu wezwanych do pomocy policjantów został odnaleziony i zatrzymany Jak się okazało faktycznie mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu – badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu.
Za popełnienie przestępstw, których się dopuścił się mężczyzna, kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.
Mieszkaniec Słupcy poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy oraz odpowie za dwa przestępstwa. Jedno to prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości. Drugie to ucieczka przed pościgiem. 38-letniemu mieszkańcowi Słupcy przedstawiono już zarzuty, teraz o jego losie zdecyduje Sąd.

Przypominamy, że kiedy osoba kierująca pojazdem ucieka przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego (w czasie gdy używane są sygnały dźwiękowe i świetlne celem spowodowania zatrzymania pojazdu ),nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ