Legenda słupeckiego thrash metalu w czwartek w MDK!

478
wyświetlenia

W najbliższy czwartek, 24 września o 18.00 w sali MDK w Słupcy odbędzie się koncert kultowej, słupeckiej grupy thrash metalowej GLADIATOR. Po tym co usłyszeliśmy podsłuchując próbę zespołu może to być prawdziwe wydarzenie dla fanów ciężkiego brzmienia.

Gladiator powstał w 1989 i zakończył działalność 1994. Grał wtedy w składzie: Jarek Buśka – gitara, założyciel zespołu, Marek Buśka – perkusja, Paweł Wittig – bass, Maciek Szymański – wokal, postać charyzmatyczna – Roman Jaworski.
Kapela reaktywowała się w 2018. W nowym składzie grają: Jarek Buska – gitara, Darek Chmielewski – gitara, Kuba Łechtański – bass, Michał Gulczyński – perkusja, Adrian Robakowski – wokal.
Po wysłuchaniu fragmentu próby można powiedzieć, że zespół przeszedł prawdziwą i pozytywną metamorfozę. Muzyka kapeli jakby automatycznie powoduje, ze “główka się kiwa” nie tylko sympatykom thrash metalu. Utwory są dopracowane i dorównują poziomem aktualnym gwiazdom tego gatunku. Jest to jedyny przedstawiciel tego gatunku w Słupcy, a być może w całym regionie. Tym bardziej koncert kapeli może być dla wielu wydarzeniem artystycznym. Wszystkim fanom muzyki rockowej polecamy koncert gorąco.
Koncerty:
– najbliższy koncert zespołu odbędzie się 3 października w wrzesińskim klubie AQQ
– zakwalifikowali się na festiwal Rock & Love w Łodzi, zagrają 24 października w klubie Wooltura.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ