Kolejny utwór Popioła z EP`ki Popiół to kot “Pajaki”

415
wyświetlenia

Damian Popiół Popielarski konsekwentnie wrzuca kolejne utwory z promujący nadchodzącą EP’ke “Popiół to kot II”, “Pająki” to kolejny singiel którego premiera odbędzie się 18.12.2020r.
Zamów EP na popioloficjalnie@gmail.com (edycja limitowana 100sztuk)

Tym razem utwór jest literacko mroczny ale nie pesymistyczny. Słychać coraz większą pewność siebie co do wybranej drogi. Tekst cechuje brak lęku czy niezadowolenia z zastanej, nieciekawej rzeczywistości, która otacza artystę na co dzień. Nie jest to akceptacja a raczej obojętność wobec brudów świata i niewielkich perspektyw dla młodych ludzi. Muzyk pokazuje postawę osoby pewnej swoich przekonań, której nie zmieni  żadna rzeczywistość.
A tak Popiół interpretuje tekst utworu:
Pająki są przenośnią lęków i problemów, strachu. Czy nie próbujemy ich niszczyć? To trochę nasz cel w życiu. Rodzimy się w labiryncie zwanym życiem, owinięci w pajęczyny z których próbujemy się wydostać. Kiedy udaje nam się z nich wydostać pojawią się jeszcze ludzie w postaci przyczajonego robactwa które lubi nas widzieć w sieci ale nie tej internetowej. Pytasz o wers ,,narodziliśmy się po to by niszczyć”- Gdy się wsłuchasz po tym wersie w tle pojawią sie ponownie słowo ,,pająki”. A więc narodziliśmy się po to by niszczyć pająki, to dotyczy mnie i podobnych do mnie, natomiast gdy usuniesz ostatnie słowo z tego wersu wtedy dotyczy on chęci destrukcji, jeden chce zjeść drugiego ale wciąż nie mogą się najeść. Taka dwuznaczność, sprzeczność czyli nasz świat.

Mam nadzieję, że po takiej informacji, każdy przynajmniej jeden raz z zaciekawieniem zechce go wysłuchać.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ