Zapowiedź weekendu w 1. Lidze!

156
wyświetlenia

Przed nami ostatnia kolejka sezonu na boiskach 1. Ligi, a ciągle jest wiele niewiadomych. Do tej pory wiadomo tylko, kto pożegna się z 1. Ligą, ale nadal nie wiadomo, kto wywalczy awans. W grze o Ekstraklasę pozostają trzy drużyny – Termalica, Radomiak oraz GKS Tychy. Dwie z tych drużyn wywalczą sobie przepustkę do bezpośredniego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, a jedna będzie musiała walczyć w barażach!

Radomiak i Termalica z awansem?

W teorii w najlepszej sytuacji przed ostatnią kolejką znajdują się Radomiak oraz Termalica, które mają na swoim koncie 65 i 64 punkty oraz swój los we własnych rękach. Jeśli wygrają w ostatniej kolejce, to bez względu na wyniki na innych stadionach, zapewnią sobie awans. GKS Tychy potrzebuje potknięcia któregoś zespołu, aby pozostać realnie w grze o Ekstraklasę.

Termalica ma przed sobą stosunkowo łatwe zadanie, ponieważ zmierzy się na swoim boisku ze Stomilem Olsztyn, który ma już w zasadzie po sezonie i prawdopodobnie wypuści w bój młodych zawodników, którzy mogą mieć problemy z doświadczonymi zawodnikami Termalici.

Radomiak również zagra na wlasnym boisku, co z pewnością będzie dużym atutem, jednak rywal trochę z wyższej półki, ponieważ zagrają ze spadkowiczem z Ekstraklasy, czyli Koroną Kielce. Kielczanie w tym sezonie prezentują się poniżej oczekiwań swoich fanów, jednak nie ma wątpliwości, że piłkarsko jest to lepsza drużyna niż Stomil Olsztyn.

Drużyny – Termalica i Radomiak to bardzo mocni faworyci w opinii najlepszych analityków PZbuk bukmacher, co można stwierdzić na podstawie proponowanych statystyk meczowych.

Więcej lokalnego sportu znajdziesz tutaj! Nie czekaj i już teraz sprawdź bieżące newsy dotyczące różnych dyscyplin sportowych.

GKS Tychy tylko w barażach?

W teorii GKS Tychy ma małe szanse na bezpośredni awans, ponieważ rywale grają z niżej notowanymi przeciwnikami na swoim boisku, jednak jak to mówią – dopóki piłka w grze – wszystko jest możliwe. Warto pamiętać, że Termalica w ostatniej kolejce była o włos od awansu, a jednak nadal nie może być tego pewna. Drużyna z Niecieczy niestety przegrała w dwóch poprzednich starciach.

GKS Tychy ma na swoim koncie dwa kolejne zwycięstwa i bardzo dobrą formę na finiszu, to z pewnością dobry znak, nawet jeśli będą musieli walczyć w barażach o Ekstraklasę. Tyszanie w ostatniej kolejce zmierzą się z ŁKS-em i może być to starcie, które zobaczymy również w barażach.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ