Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – jak wygląda cenowo?

354
wyświetlenia

Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo nie tylko wśród starszych, ale także wśród młodszych osób. Niezdrowy tryb życia, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej – to wszystko przyczynia się do wzrostu zachorowań. Nic dziwnego, że rośnie także zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi, które zapewniają pomoc finansową na wypadek cukrzycy. Sprawdź, ile kosztuje taka polisa.

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy jest przeznaczone dla zdrowych osób, które obawiają się zachorowania i chcą zabezpieczyć przyszłość swoją oraz bliskich. Jednym z TU, które oferuje taką ochronę, jest Nationale Nederlanden.

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – co obejmuje?

Polisa, z której mogą skorzystać wyłącznie osoby zdrowe, zapewnia pomoc nie tylko w przypadku zachorowania na cukrzycę typu 2, która jest chorobą metaboliczną. Ubezpieczony może także otrzymać wsparcie, jeśli zachorował na cukrzycę typu 1, która jest nieuleczalna i przyczynia się do konieczności stałego przyjmowania insuliny. W ramach polisy można oczekiwać np.:

  • wypłaty świadczenia, które może przeznaczyć na dowolny cel, w tym na zakup potrzebnych urządzeń, wizyty u lekarzy czy pobyt w szpitalu,
  • zwrotu kosztów zakupu leków,
  • dostępu do nowoczesnych narzędzi online, w tym portalu internetowego dla diabetyków i kalkulatorów ryzyka rozwoju cukrzycy,
  • zestawów do badania poziomu glukozy we krwi.

Ubezpieczony ma także prawo do darmowych konsultacji z diabetologiem i dietetykiem. Jedynym warunkiem do otrzymania świadczenia jest rozpoznanie cukrzycy w trakcie trwania umowy, po zakończeniu okresu karencji. Aby rekompensata została wypłacona, chory musi zgłosić się do ubezpieczyciela i przedstawić dokumentację medyczną wraz z dokumentem tożsamości. Więcej informacji o tym, jak to zrobić znajdziesz pod adresem https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-na-wypadek-cukrzycy.

Polisa na wypadek cukrzycy – ile kosztuje?

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy zapewnia bardzo dużą pomoc, zwłaszcza na początku po zachorowaniu. Koszt takiej ochrony, np. w TU Nationale Nederlanden rozpoczyna się już od 150 zł, jednak ostateczna wysokość składki polisy zależy od:

  • wieku, stanu zdrowia i historii chorób w rodzinie klienta
  • wybranego zakresu ubezpieczenia oraz wysokości sumy odszkodowania.

Im większe ryzyko zachorowania, szerszy zakres ochrony i wyższa suma ubezpieczenia, tym droższa polisa. Jednak, aby poznać dokładną wycenę, należy skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym. Możesz to zrobić za pośrednictwem porównywarki internetowej, takiej jak np. https://rankomat.pl. Znajdziesz tam czytelny formularz, który należy uzupełnić, aby poznać dostępne oferty wraz z ich OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Następnie wystarczy, że porównasz wszystkie propozycje towarzystw i wybierzesz opcję, która zapewni Ci najlepsze wsparcie po zachorowaniu. Na koniec pozostanie Ci umówić się na rozmowę z doradcą i podpisać niezbędne dokumenty.

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na cukrzycę – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

W porównywarce internetowej masz dostęp do kilkunastu propozycji ubezpieczycieli. Aby wybrać najlepszą ofertę, zwróć uwagę na:

  • zakres ochrony – czy polisa zapewnia pomoc także Twoim bliskim?
  • sumę ubezpieczenia – czy świadczenie pokryje wszystkie niezbędne koszty?
  • wysokość składki – czy comiesięczne opłaty nie obciążą nadmiernie budżetu domowego?

Dokładnie zapoznaj się także z listą wyłączeń od odpowiedzialności. TU nie zapewniają ochrony, jeśli np. cukrzyca jest związana z ostrym zapaleniem trzustki.

Zadbaj o swoje zdrowie w najlepszy możliwy sposób już dziś, a w przyszłości z pewnością sobie podziękujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ