W ramach “Sprzątania świata” zbiórka nakrętek w Przedszkolu “Miś”

285
wyświetlenia

W tym roku już po raz 27 odbywała się największa polska akcja ekologiczna: Sprzątanie świata – Polska. Mali i duzi. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Tegoroczna Akcja różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, dzieci z przedszkola Nr 2 „Miś” nie zapomniały jednak, że Ziemia to nasz wspólny Dom. I to my musimy o niego dbać. Dzieci wiedzą, że należy rezygnować z plastiku tam, gdzie jest to możliwe i wprowadzać bardziej ekologiczne rozwiązania, a także odpowiednio segregować śmieci.
Przedszkolacy włączając się do akcji zbierali plastikowe nakrętki. Każda grupa przekazała pani dyrektor worek z kolorowymi zakrętkami. Te worki w obecności pracowników Urzędu Miasta, Arlety Kolskiej – Hypkiej i Magdaleny Kosmalskiej-Zauer, trafiły do „Serca”, pojemnika  znajdującego się przed urzędem. Przedszkole wspiera w ten sposób osoby niepełnosprawne w pozyskaniu środków na leczenie, czy rehabilitację. Jest to mały wkład w zbieraniu i segregowaniu plastikowych odpadów, które po przeróbce można powtórnie wykorzystać. „Misiowe” przedszkolaki od lat dbają o środowisko i zawsze są gotowe do niesienia pomocy innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ