Starosta Bartkowiak kolejny raz przeprasza radnego Króla

1438
wyświetlenia

Dziś, w poniedziałek 30 listopada 2020 odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w celu przegłosowania uchwały w sprawie rocznego programu współpracy powiatu słupeckiego z organizacjami pozarządowymi i innymi stowarzyszeniami skupionymi przy starostwie powiatowym.

Po krótkich argumentacjach ze strony kilku radnych uchwała została przegłosowana pozytywnie. Podczas wypowiedzi radnych dowiedzieliśmy się, że starosta kolejny raz obraził radnego Mariusza Króla. Poniżej wypowiedź radnego i treść kolejnych przeprosin starosty powiatu.

Radny Mariusz Król
Szanowny panie starosto. Łudziłem się po moim ostatnim spotkaniu jako szefa klubu z panem, że coś się mieni, że pójdziemy w dobrym kierunku, w kierunku współpracy naszej jako klubu opozycyjnego a osobą pana starosty, a co za tym idzie jako przedstawiciela całego zarządu Kiedy obserwowałem wpisy różnego rodzaju na portalach społecznościowych jak również w mediach, które dziś się pojawiły, gdzie nas pan starosta nazywa “drogimi przyjaciółmi z PSL-u”, przyjaciółmi, którzy szukają jakiegokolwiek argumentu, żeby dowalić zrobiło mi się trochę przykro i zacząłem wątpić w szczerość piątkowej rozmowy z panem starostą. Dlatego w dalszym ciągu będę głosował przeciw tej uchwale…
Chcę tym głosowaniem podkreślić, że nie podoba mi się sposób w jaki pan starosta powadzi rozmowy z nami i tymi którzy maja odmienne zdania.

Starosta Jacek Bartkowiak
Słowa, które ukazały się w weekend na jednym z portali słupeckich zostały zarejestrowane po poprzedniej sesji i były one wypowiedziane w emocjach, zupełnie niepotrzebnych. Mam nadzieję, że nasze piątkowe spotkanie panie radny Król wniesie nową jakość w te nasze relacje. Być może ta nieautoryzowana wypowiedź w ogóle nie powinna być udzielona, a na pewno nie powinna być opublikowana. Mogę tylko powiedzieć, że ta publikacja nastąpiła bez autoryzacji i tekst nie został wcześniej przedstawiony do tego, aby go w ogóle publikować. Bardzo mi z tego powodu przykro. Nie jest moim celem zaogniać tutaj atmosferę. Wręcz przeciwnie, jeśli chodzi o kwestie związane z pracą nad budżetem, który omawialiśmy w piątek będą możliwe do realizacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ