Spłonęła prasa rolnicza i 2 hektary ścierniska i słomy!

1692
wyświetlenia

2 sierpnia 2021 roku chwilę po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o pożarze prasy rolniczej w miejscowości Niechanowo.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie, dwa zastępy z OSP w Niechanowie, dwa zastępy z OSP w Witkowie oraz jeden zastęp z OSP w Żydowie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar prasy rolniczej, ścierniska ze słomą oraz balotów słomy. W tym czasie rolnicy przy pomocy pługów wykonywali pasy ochronne oddzielające pożar od pozostałej części pola. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu pięciu prądów wody na rozprzestrzeniający się pożar oraz prasę rolniczą. Podano również pianę średnią z urządzenia PROPAK w celu dogaszenia prasy rolniczej. Właściciel prasy rolniczej zdążył odczepić traktor od maszyny i odjechać w bezpieczne miejsce. W wyniku pożaru spaleniu uległo prasa rolnicza oraz około 2 ha ścierniska i słomy (część słomy była już sprasowana).

Inf PSP Gniezno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ