Miejskie ciekawostki-wynagrodzenia dyrektorów słupeckiego szpitala!

1069
wyświetlenia

Zdaniem redakcji, każdy chce mieć jak najwyższe wynagrodzenie. Jednak wysokość tego zależy od pracodawcy. Dlatego nie można mieć żalu do pracownika, który otrzymał dobrą pensję. Ktoś mu ja dał. W uchwale 300/2021 Zarządu Powiatu Słupeckiego dotyczącej miesięcznego wynagrodzenia  Dyrektorowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy znajdujemy informację o wynagrodzeniu nowego dyrektora szpitala.

Z uchwały wynika, że obecny dyrektor SP ZOZ W Słupcy, Maciej Sobkowski otrzymuje miesięcznie 5×5655.43 złotych czyli około 28,275 złotych
Postanowiliśmy zapytać poprzedniego dyrektora SP ZOZ Słupca ( PONAD DWA LATA NA STANOWISKU JAKO P.O.- wbrew przepisom?)jak kształtowało się jego wynagrodzenie. Poniżej odpowiedź p.o. Rafała Spachacza:

“W odpowiedzi na zapytanie informuję, że jako p.o. dyrektora SP ZOZ w Słupcy moje miesięczne wynagrodzenie od stycznia 2019 do odwołania w czerwcu 2021 wynosiło 3 krotność przeciętnego wynagrodzenia. Nigdy (w tym w okresie zarządzania szpitalem jednoimiennym covidowym nie otrzymałem żadnych dodatków do wynagrodzenia, premii ani nagród. Warto podkreślić, że za I półrocze 2021 r. szpital osiągnął zysk w wysokości blisko 3,5 miliona złotych”.

dr n. med. Rafał Spachacz
specjalista zdrowia publicznego

Informacje zebrał
Piotr Stróżyk

6 KOMENTARZE

  1. Prawie połowa więcej dla Sobkowskiego.? Nowy prawie 12 tysięcy więcej na miesiąc ? Niepojęte. Ciekawe czym zasłużył ?!

    • Naszym zdaniem jako redakcji, kazdy chce mieć jak najwyższe wynagrodzenie. Jednak wysokość tego zależy od pracodawcy. Dlatego nie mozna mieć żalu do pracownika, który otzrymał dobrą pensję. Ktos mu ja dał.

  2. Pamiętam, jak Bartkowiak piał z zachwytu, że miesięczne wynagrodzenie p.o. dyrektora dr n. med. Rafała Spachacza jest znacznie niższe od wynagrodzenia poprzedniej pani dyrektor SP ZOZ
    w Słupcy i wynosi ok. 75% wynagrodzenia poprzedniej dyrektor. Skoro to była trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia, to pięciokrotność przeciętnego wynagrodzenia obecnego dyrektora to jakieś 25% więcej niż wynagrodzenie dyrektor Wiśniewskiej. Kto teraz zapieje z zachwytu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ