Policjant pomaga młodzieży z województwa wielkopolskiego, która jest w trudnej sytuacji życiowej!

247
wyświetlenia

Dzielnicowy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie od kilku lat planuje i organizuje bezpłatne wakacje w Rogoźnie dla młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej.

Sama organizacja bezpłatnych wakacji nie jest czymś łatwym i wymaga wielu wyrzeczeń ze strony organizatora. Zwieńczeniem tej pracy jest uśmiech, który pojawia się na twarzy dzieci i wynagradza te wszystkie godziny poświęcone na planowaniu całego wyjazdu i dopięciu wszystkiego na ostatni guzik.

Marzenia tych młodych ludzi spełniają się dzięki człowiekowi, który ma gołębie serce, jest skromny i empatyczny, a zarazem zaradny i pomocny – tymi słowami w najprostszy sposób można opisać sierż. szt. Pawła Robaka, który bezinteresownie od kilku lat organizuje bezpłatne wakacje w Rogoźnie dla dzieci i młodzieży z województwa wielkopolskiego.

Jak twierdzi sam Paweł: „ten sukces, to również zasługa innych ludzi o wielkim sercu, których spotykam na swojej drodze i gdyby nie oni, to nie udałoby mi się zorganizować tych wakacyjnych wypadów”.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie Pani Beacie Matelskiej oraz wspaniałym realizatorom i innym osobom tam pracującym, dzieci mogły aktywnie korzystać z wszystkich atrakcji, które zapewnia to wyjątkowe miejsce. Poza bardzo ciekawym i bogatym programem przygotowanym przez pracowników RCPU, dzieci brały udział w zajęciach dotyczących profilaktyki uzależnienia od komputera, internetu, agresji i przemocy oraz dowiedziały się jak rozwiązywać konflikty i radzić sobie ze stresem. Uczestniczyły również w wycieczkach krajoznawczych, a to za sprawą udostępnionego bezpłatnie autokaru przez Pana Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Podziękowania także należą się Wydziałowi Prewencji KMP w Koninie, za przekazanie upominków dla uczestników turnusu profilaktycznego.

Dzielnicowy nie zamierza rezygnować z pomocy oferowanej dzieciom i przygotowuje dla nich kolejny wakacyjny wyjazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ