Mydlane laboratorium w Przedszkolu nr 1

408
wyświetlenia

Laboratorium pojawiło się w ramach projektu „Dobre emocje na zły czas , pokonam strach zapewniam Was”, z którego fundusze na dotacje pochodzą ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”.

W ramach zajęć, odbyły się w przedszkolu “Jedynka” dwudniowe warsztaty chemiczne „Mydlane zabawy” dla poszczególnych grup. Zajęcia poprowadziła Paulina Kozłowska z Mini LAB.
Przedszkolna jadalnia na ten czas zamieniła się w najprawdziwsze laboratorium chemiczne. Mali chemicy przed przystąpieniem do eksperymentowania dowiedzieli się dlaczego noszenie maski jest ważne, w jaki sposób rozprzestrzeniają się wirusy, i jak one wyglądają w magicznym świetle, a także w jaki sposób możemy z nimi walczyć. Przedszkolacy zajęli się produkcją – na dużą skalę – mydeł w różnych kolorach i o cudownym wirusobójczym działaniu.
Oczywiście, każdy z nich zapakował swoje magiczne mydełko do pudełeczka i zabrał je do domu. Z pewnością mydełko zrobione samodzielnie będzie miało magiczną moc!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ