Drążna – Udany festyn rodzinny

482
wyświetlenia

12 września 2021r. przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez społeczność szkoły, Radnego Gminy Słupca Pana Jana Kujawę i Sołtysa sołectwa Drążna Pana Marka Miętkiewicza.

W organizację festynu włączyli się również druhowie z OSP Drążna i OSP Kamień, mieszkańcy Drążnej i okolicznych miejscowości oraz liczni sponsorzy.

Atrakcjami festynu były konkurencje sportowe: bieg wahadłowy na czas, rzut piłką do celu, „narciarz” oraz „spacer farmera”, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach nagrody ufundował Urząd Gminy w Słupcy.
Bardzo dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się stoisko, przy którym odbywały się warsztaty artystyczne. Z różnych darów natury odwiedzający wykonywali przepiękne bukiety, jesienne stroiki, „cudaki” z ziemniaków, kasztanów i jarzębiny.
Młodzież i dorośli chętnie korzystali też ze stoiska promocji zdrowia przygotowanego przez Panią Małgorzatę Plutę – pracownika pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Słupcy, na którym prezentowane były materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące m.in.: promocji szczepień przeciwko COVID-19, kampanii EFSA „Wybieraj bezpieczną żywność” czy profilaktyki nowotworów złośliwych skóry.
W trakcie festynu można było dopełnić obowiązku i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym „spisując się” u Moniki Czerniejewskiej – pracownika Urzędu Gminy w Słupcy.

Dużą atrakcją dla dzieci były zamki, dmuchane kule do zderzeń, malowanie twarzy oraz konkursy związane ze Świętem Pyry. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa z nagrodą główną – rowerem ufundowanym przez Jana Kujawę oraz nagrodami dodatkowymi: rękodziełem wykonanym przez Magdalenę Gorzelańczyk i bonami na usługi kosmetyczne ufundowanymi przez Ewelinę Chorążyczewską. Ciasto, kawa, hot dogi, grochówka, gzik z ziemniakami czy pajda chleba ze smalcem nie pozostawiły nikogo obojętnym – rozchodziły się w mgnieniu oka. Wspaniałą atrakcją dla uczestników festynu były przejażdżki bryczką realizowane dzięki uprzejmości Piotra Wojciechowskiego.
Przy okazji zabawy zawsze można się czegoś nauczyć – tym razem zapewnił to fachowy pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w wypadku motocyklowym zaprezentowany przez druhów z OSP Kamień, który to pokaz ciekawie komentował Marek Dąbrowski.
Najmłodszym uczestnikom festynu ogromną radość sprawiły wyrzucane w powietrze kolory Holi. Wspaniałą zabawę i cudowną muzykę zapewnił zespół Wexton w składzie: Ryszard Wyrzykiewicz i Ryszard Ostrowski.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej serdecznie dziękuje za wsparcie w organizacji i udział w festynie: Janowi Kujawie i Markowi Miętkiewiczowi, mieszkańcom Drążnej, druhom z OSP Kamień, druhom z OSP Drążna, Rodzicom, pracownikom szkoły.
Ogromne podziękowania Dyrektor Szkoły kieruje w stronę sponsorów, wśród których znajdują się: Konspol Holding Sp. z o.o. w Słupcy, Pizzeria K2 w Słupcy, Spółdzielnia Inwalidów Przyjaźń w Słupcy, Pizzeria Cameleon w Słupcy, Gabinet Kosmetyczny Yasumi z Konina, Rozlewnia Perfum w Słupcy, Wypożyczalnia sprzętu ogrodowego Walczak z Róży, Szkółka krzewów ozdobnych S.J. Kubiak z Grobli, Bogumiła Wyrozumialska, Wioletta i Krystian Grzeszczakowie – firma Fabiola z Młodojewa, Iwona Mikołajewska – Sklep Kora w Słupcy, Agro Kuzyni z Drążnej, Eugeniusz Przybyła, Spółdzielnia Mleczarska w Strzałkowie, Ewelina Chorążyczewska – firma Złoty Blask, Henryk Grzelak, Alicja i Jarosław Nazarukowie, Michał Roszak – Zakład Ogólnomechaniczny w Drążnej, firma WikarSport z Cienina Zabornego – Parcele, Bistro Kurcze Pieczone w Słupcy, Katarzyna i Marcin Siudowie, Ewa Nowak, Master Łukasz Frątczak Sklep Narzędziowy w Słupcy, Anna Wojciechowska, Bogdan Sajna oraz sponsorzy grochówki: Łukasz Boderek, Sebastian Ławniczak, Marek Krawczyński, Andrzej Szklarek, Michał Roszak, Henryk Grzelak, Paweł Grzelak, Paweł Sypniewski, Jan Kujawa, Marek Miętkiewicz, Adam Jachnik.

Dyrektor szkoły dziękuje również Sołectwu Młodojewo za udostępnienie namiotu i ławek na festyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ