Zderzenie busa z osobówką! Kierowca pod wpływem amfetaminy

2884
wyświetlenia
Fot i inf KPP Wrzesnia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie obsługi zdarzenia postanowili wykonać test narkotykowy wobec kierowcy Fiata Ducato. Okazało się, że 28-latek kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy. Sprawa trafi do sądu.

10 stycznia br. o godzinie 16:44 w miejscowości Kołaczkowo przy ulicy Wrzesińskiej doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że w tym wypadku uczestniczyły bus z osobówką.
Z wstępnych ustalonych okoliczności wynikało, że kierujący Fiatem Ducato jadąc w kierunku Pyzdr w wyniku zaśnięcia zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie na chodnik gdzie uderzał w ogrodzenie. Ostatnią przeszkodą dla 28-latka był kierujący Skodą Fabia, który wyjeżdżał ze swojej z posesji.
Kierujący samochodami zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem zerowym. Jednak policjanci zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie 28-latka. W związku z tym został sprawdzony pod kątem narkotyków organizmie.
I się okazało, że wykonany test na ślinę potwierdził u mieszkańca Pyzdr zawartość amfetaminy w organizmie. Dlatego też od 28-latka została pobrana krew do badania. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem substancji psychotropowych policjanci zatrzymali mu prawo jazdy
W kierowanym przez 28-latka pojeździe podróżowały jeszcze czterech osoby, natomiast w Skodzie Fabii jeden pasażer. W wyniku zderzenia obrażeń doznał 22-letni kierowca Skody, który został zabrany do szpitala, gdzie po badaniach został zwolniony do domu. Od pojazdów biorących udział w zdarzeniu z uwagi na powstałe uszkodzenia wrzesińska drogówka zatrzymała dowody rejestracyjne. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

W działaniach brały udział zastępy: GBA, GCBA JRG Września, GBA OSP Kołaczkowo, SLRt OSP Borzykowo, ZRM oraz Policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ