Projekt Edukacyjny w SP Drążna-„Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

109
wyświetlenia

W roku szkolnym 2021/2022 klasa II wraz z wychowawcą Panią Beatą Zawieruchą przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Jest to III edycja projektu skierowana do uczniów klas I-III szkól podstawowych.

Celem projektu jest doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcenie rodziców do czytania dzieciom, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody. Jest to również świetny sposób na integrację zespołu klasowego. Projekt składa się z III modułów: I – Podróże małe i duże, II – Naukowy zawrót głowy, III – Na ratunek.
Do zrealizowania I modułu wybrana została lektura: „O psie, który jeździł koleją”. Wspólne przeczytanie książki wprowadziło uczniów w nastrój podróżników. Razem z Lampo dzieci podróżowały po włoskich miastach. Przy okazji z ogromną radością opowiedziały o miejscach, które już zwiedziły ze swoimi Rodzicami, a które chcieliby jeszcze zwiedzić.
Różnorodne działania i aktywności związane z opracowywaną lekturą dostarczyły dzieciom wiele radości (tworzenie rysopisu, wykonywanie zakładki do książek, kolorowanie okładki lekturnika, rysowanie głównego bohatera). Uczniowie poznali też zawód konduktora, z którym spotkali się podczas wyjazdu pociągiem do Poznania w ramach szkolnej wycieczki.
Na zakończenie wspaniałej przygody związanej z modułem I drugoklasiści odwiedzili interaktywne Miasto Zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ