Zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW “Mostostal”

288
wyświetlenia

W niedzielę, 30 maja 2021 nad Jeziorem Słupeckim wędkarze z Koła nr 14 PZW Mostostal Słupca rozegrali zawody o tytuł Mistrza Koła 2021. W szranki o puchar stanęło 22 uczestników. Sędzią głównym zawodów był Kol. Ryszard Jóźwiak.

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 700 i po czterech godzinach sędzia sygnałem ogłosił koniec zawodów. Ważenie ryb odbywało się na stanowiskach, po czym wszystkie złowione ryby zostały uwolnione. Wyjątkowo zimna aura tegorocznej wiosny sprawiła, że ryby żerowały słabo. Sklasyfikowanych zostało 16 zawodników, a pozostali nie złowili ryby. Po analizie wyników komisja sędziowska ogłosiła zwycięzców. Mistrzem Koła w tym roku został Kol. Olgierd Nowicki, który złowił 8 ryb o łącznej masie 1360g, drugie miejsce zajął Kol. Michał Frąckowiak z wynikiem 1215g (6 ryb), a trzeci był Kol. Krzysztof Bachorski 1095g (9 ryb), Kolejne miejsca zajęli Koledzy – Jan Krawczyński, Zygmunt Grześkowiak, Grzegorz Wieczorek, Robert Wieczorek, Marian Wieczorek,Tadeusz Marczyński i Tadeusz Okulski. Zawodnicy z pierwszej dziesiątki otrzymali wędkarskie upominki. Zawody przebiegły w miłej i koleżeńskiej atmosferze z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.