Kredyt gotówkowy: czym się kierować, by wybrać najlepszy?

111
wyświetlenia

Choć kredyty gotówkowe są rozwiązaniem, z którego chętnie i często korzystamy, niektórzy z nas nadal obawiają się pożyczania w taki sposób pieniędzy. Kredyt gotówkowy może jednak być doskonałym wyjściem z trudnej sytuacji lub pomysłem na szybki zastrzyk dodatkowych pieniędzy. Co warto wiedzieć na temat kredytu gotówkowego?

  •  Ranking kredytów gotówkowych
  • Kredyt gotówkowy – jak wybrać najtańszy?
  • Jak postarać się o otrzymanie kredytu gotówkowego?
  • Kredyt gotówkowy online 

Ranking kredytów gotówkowych

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy? Samodzielne porównanie ofert różnych banków może być bardzo skomplikowanym zadaniem. Na szczęście z pomocą przychodzi nam ranking kredytów gotówkowych dostępny na 17banków – dzięki któremu dowiemy się, jaka pożyczka gotówkowa jest najbardziej korzystna.

Tani kredyt gotówkowy to niekoniecznie ten, który ma najniższe oprocentowanie. Tak naprawdę – najważniejsza jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RSSO. Określa ona wszystkie koszty, jakie są związane z kredytem: nie tylko raty, ale również opłaty za wszelkie dodatkowe usług. Dzięki temu możemy poznać całkowity koszt kredytu i wybrać najlepszy kredyt gotówkowy. Dobry ranking kredytów będzie również zawierał niezbędne informacje na temat tego, jakie formalności i dokumenty są wymagane, by dostać kredyt gotówkowy. Warto dobrze przemyśleć wybór banku i kredytu – oferty są bardzo zróżnicowane, mniej lub bardziej korzystne.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszy?

Które pożyczki gotówkowe są najlepsze? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Na pewno istotna jest całkowita kwota pożyczki i to, czy będzie spełniała nasze oczekiwania. Całkowita kwota kredytu będzie z pewnością spłacana w ratach – tu ważne jest, w jaki sposób są one rozłożone. Raty, których jest mniej, ale są wyższe, zazwyczaj są oprocentowane niżej. Nie jest to jednak korzystne rozwiązanie, jeśli nie będzie nas stać na spłatę! Przed decyzją o pożyczce należy więc uczciwie się zastanowić nad tym, jaką kwotę możemy poświęcać miesięcznie na spłacanie rat. Czasami znacznie lepiej jest wybrać opcję, w której odsetki są nieco wyższe – ale możemy spłacać kredyt w niewielkich ratach, które nie obciążą naszego budżetu.

Jak postarać się o otrzymanie kredytu gotówkowego?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy, należy złożyć w banku odpowiedni wniosek – można to zrobić stacjonarnie, w placówce banku, lub też przez Internet. Będziemy potrzebowali swojego dowodu osobistego, a czasami również innych dokumentów – bank z pewnością przekaże informację dotyczącą tego, co będzie niezbędne. Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową – jeśli będzie ona odpowiednia, wniosek prawdopodobnie zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Kredyt gotówkowy online

W dzisiejszych czasach bardzo wiele spraw można załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu. Nie inaczej jest z pożyczkami – wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć online, z dowolnego miejsca na świecie. Taki sposób uzyskania kredytu gotówkowego wymaga minimum formalności i jest niesamowicie prosty – do tego stopnia, że trzeba uważać, by nie przesadzić z pożyczaniem pieniędzy! Bank poinformuje nas, czy nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie – wówczas będziemy musieli zatwierdzić decyzję i otrzymamy nasze pieniądze.

Chwilówek nie trzeba się bać – to wygodne rozwiązanie i sposób na szybkie uzyskanie pieniędzy. Jeśli nasza zdolność kredytowa na to pozwala, to zdecydowanie warto skorzystać z takiej możliwości. Wybierając kredyt gotówkowy, najlepiej jest posłużyć się porównywarką – dzięki rankingowi wybierzemy najlepszą ofertę.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ