Jak się nauczyć pozycjonowania stron?

154
wyświetlenia

Jak się nauczyć pozycjonowania stron?

Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić ścieżkę kariery, czy jesteś przedsiębiorcą pragnącym lepiej zrozumieć marketing internetowy – pozycjonowania stron można się nauczyć! Własnymi siłami lub z pomocą profesjonalnych szkoleń zbudujesz podstawową wiedzę, która umożliwi Ci lepiej zrozumieć kwestie SEO. To przydaje się w codziennej pracy – zwłaszcza jeśli posiadasz biznes online – a także pozwala na merytoryczną rozmowę z pozycjonerem. Obco brzmiące zwroty staną się zrozumiałe, a Ty będziesz mógł wpłynąć na kierunek rozwoju serwisu. Przedstawiamy, w jaki sposób najlepiej uczyć się SEO.

Nauka pozycjonowania – kilka sprawdzonych metod

Staż lub zatrudnienie w agencji na pozycji Juniora. Sposób dla wyjątkowo zdeterminowanych. Jeśli chcesz zmienić branżę – to najlepsza metoda nauki. Praca w firmie pozwoli poznać SEO od podszewki na żywym materiale. Możliwość uczenia się pozycjonowania od specjalistów z wieloletnim doświadczeniem jest niezastąpiona. Na stanowisku Juniora spokojnie i stopniowo zdobędziesz potrzebną wiedzę oraz poznasz tajniki pracy ze stronami internetowymi.

Dla osób, które nie chcą zmieniać pracy, a jedynie poszerzyć kwalifikacje, świetną alternatywą będą profesjonalne szkolenia SEO. Wiele agencji (w tym Artefakt) przeprowadza gruntowne kursy SEO – zarówno stacjonarnie, jak i online. Nie trzeba zatem wychodzić z domu, by zdobyć potrzebne informacje. Nauczysz się, jakie są podstawowe czynniki poprawiające widoczność strony, oraz jak korzystać z narzędzi takich jak Google Search Console czy Google Analytics.

Wiele materiałów dostępnych jest za darmo w postaci webinarów i podcastów. To doskonały sposób na poszerzanie wiedzy, kiedy mamy mało czasu. Nagrania świetnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem lub porannego biegania. Możesz uczyć się w każdej chwili, a przy okazji nie wydasz na to ani grosza. Obserwuj popularnych specjalistów SEO na YouTube, nie tylko polskich, ale również zagranicznych.

Czytaj książki o SEO i regularnie czytaj serwisy branżowe. Branża pozycjonowania jest dynamiczna. Regularne aktualizacje algorytmu Google odmieniają wytyczne, którymi kierujemy się podczas optymalizacji. Dlatego tak istotne jest nadążanie za trendami, by móc adaptować się do zmieniających się warunków.

Zapoznaj się z wytycznymi Google dotyczącymi najlepszych praktyk pozycjonowania. Ten długi dokument pozwoli Ci zorientować się, w jaki sposób budować i opisywać strony internetowe, by miały jak największą wartość dla wyszukiwarki. Oczywiście, nie wszystkie z nich muszą być spełnione, by wznieść się na wyższą pozycję. Jest to jednak dobry punkt wyjścia, dzięki któremu określisz dalszy kierunek.

Kiedy zdobędziesz absolutne podstawy, załóż domenę i postaraj się ją wypozycjonować. To dzięki testom i próbom specjaliści wypracowują własne metody – nie wszystko da się przekazać podczas szkolenia. Czasem łamanie sztywnych zasad przynosi dobre rezultaty. Trzeba jednak dojść do tego za pomocą prób i błędów.

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Jedyne, co musisz zrobić, to ją znaleźć i przyswoić. Możesz nauczyć się pozycjonowania poprzez współpracę z profesjonalistami, lub samodzielnie przyswajać najważniejsze zasady SEO, a następnie je testować. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, to pozwoli Ci lepiej rozumieć strony internetowe i wyszukiwarki. Zwiększ swoją widoczność – naucz się pozycjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ