Audycje Pani Hanki – Rozmowa z psych. Robertem Lewickim (historie Zagórowa)

444
wyświetlenia

Kolejna audycja Pani Hanki to rozmowa, która przeradza się w reportaż radiowy o człowieku, który z wielką pasją zarejestrował historie tego, czego ślady trudno by dzisiaj znaleźć. Tą osobą jet lekarz, psychiatra Robert Lewicki. Napisał dwa opracowania poświęcone fragmentom historii Zagórowa o charakterze popularnonaukowym.
Pierwsze z 1993, na zlecenie Zarządu Miasta Zagórów “Bracia Kostaneccy – związki z ziemią zagórowską”. Drugie “Kolej wąskotorowa w krajobrazie ziemi zagórowskiej wydane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Koninie w 1997.
Rozmowa miała miejsce 20 lutego 1998.

O autorce audycji:
Hanka Kasperska – Stróżyk była Kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Słupcy. Jedną z jej pasji była praca w radiu. Realizowała ją z dużym powodzeniem jako autorka audycji “Monologi o książkach” w Wielkopolskim Radiu Warta Jerzego Górskiego.
Pani Hanka zmarła w lipcu 2019. Jako redaktor Głosu Słupcy chcę upamiętnić jej niebanalną i wyjątkowa działalność radiową.
(Audycje realizowane były w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i rejestrowane na kasetach magnetofonowych, z których dźwięk został przerobiony na format cyfrowy za co serdecznie dziękujemy Andrzejowi Rubajczykowi)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ