Amazonia w obiektywie słupczanina, fotografa i podróżnika Tomasza Siudy

272
wyświetlenia

Fotograf, arteterapeuta, podróżnik z silnymi objawami uzależnienia solarnego. Absolwent fotografii Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stypendysta Marszałka województwa Wlkp. W dziedzinie kultury na 2020 odwiedził Bibliotekę Publiczną w Orchowie, gdzie dostępna jest obecnie wystawa artysty.

Czy piranie bywają smaczne? Czy wyjące nocą wyjce mają wpływ na nasze sny? Czy da się przechytrzyć krwiopijcze komary, które mają na nas apetyt? Czy można z podróży do Puszczy Amazońskiej przywieźć pamiątkę w postaci larwy, która “bez pytania” podróżnika zamieszkała pod jego skórą?
Podczas spotkania z fotografem i podróżnikiem Tomkiem Siudą poczuliśmy klimat lasu tropikalnego, poznaliśmy zwyczaje jego mieszkańców oraz mieliśmy okazję obejrzeć niezwykłe zdjęcia z podróży.
Wystawę fotografii można oglądać przez 3 tygodnie w Domu Strażaka w Orchowie. Serdecznie zapraszamy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za stworzenie niepowtarzalnego klimatu podczas spotkania z Podróżnikiem! – Biblioteka Publiczna Gminy Orchowo.

Dzięki Biblioteka Publiczna Gminy Orchowo za zaproszenie. Opowiadanie o Amazonii, to dla mnie ostatnio rodzaj autoterapii i odtrutki na podłą czasem rzeczywistość pełną murów, zasieków i kolczastych płotów stawianych pomiędzy ludźmi. Odmalowując obraz deszczowych lasów łapię się na tym, że działa on dość harmonijnie. Natomiast tzw. dzikość i drapieżność to niestety nasza ludzka domena. Tak czy owak wiem, że posiałem w kilku umysłach ziarenko przygody i być może miłości przyrody – mówi Tomasz Siuda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ