10000 złotych dla OSP Samarzewo

202
wyświetlenia

Wójt Gminy Lądek pomógł Ochotniczej Straży Pożarnej w Samarzewie uzyskać pomoc w wysokości 10 000,00 złotych na wymianę podłogi w budynku strażnicy OSP. Dotacja pochodzi w całości z Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Problem powstał podczas silnej ulewy, która miała miejsce w styczniu 2020 roku. Zalany zbiornik bezodpływowy doprowadził do wybicia wody z trzech toalet, znajdujących się w budynku, i zalania podłogi. Drewniany parkiet nie nadawał się do dalszego użytkowania (istniało ryzyko przenikania zawilgoceń na ściany budynku).
Uzyskane wsparcie pozwoliło na zakup materiałów, tj. drewnianych desek oraz położenie nowej podłogi.
Warto też wspomnieć, że kolejne 10 000,00 zł na wymianę parkietu Ochotnicza Straż Pożarna w Samarzewie otrzymała z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Rolników w ramach „Wspierania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w ramach modernizacji, remontu i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej, ratownictwa, edukacji dla społeczności lokalnej”.
Wykonanie w/w prac było niezbędne i pozwoli na dalsze, spokojne funkcjonowanie organizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ