OSP Bielsko w akcji z nowym sprzętem hydraulicznym! – zdjęcia

275
wyświetlenia

W ostatnim czasie członkowie Jednostki Operacyjno – Technicznej OSP Bielsko przeprowadzili wewnętrzne ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego przy wykorzystaniu nowo pozyskanego zestawu hydraulicznego LUKAS.

Celem zbiórki szkoleniowej było przypomnienie oraz utrwalenie zagadnień z zakresu działań w ratownictwie drogowym a przede wszystkim zapoznanie się z nowym zestawem.
Na wstępie został omówiony sprzęt wraz z kompletnym wyposażeniem do ratownictwa technicznego oraz jego zasada działania. Aspekty budowy nowego zestawu jak i właściwości techniczne przedstawił obecny na ćwiczeniach pracownik firmy Fire-Max – dostawcy sprzętu LUKAS. Następnie przeprowadzono ćwiczenia na wraku samochodu osobowego, który dzięki współpracy został użyczony do ćwiczeń przez firmę Pol-Złom Nowa Wieś.
Podczas ćwiczeń zastosowano różne założenia oraz metody dostępu do poszkodowanego i jego ewakuacji. Testowano wszelkie możliwości nowego zestawu. Podjęliśmy się też porównania z dotychczas używanym zestawem hydraulicznym. Różnice zarówno w użytkowaniu jak i możliwościach były spore. Na koniec uprzątnięto wrak pojazdu oraz podsumowano ćwiczenia przy wspólnej kawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ