Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca… Wszystkie kolory świata

288
wyświetlenia

Szukając książki…

Co powstanie jeśli połączymy siłę miłości i siłę opowieści? Takie połączenie zmotywowało 43 pisarzy i ilustratorów do stworzenia 20 niepowtarzalnych utworów, które przynoszą nadzieję na lepsze jutro. Książka „Wszystkie kolory świata” została stworzona ku solidarności z dzieciakami, które wiedzą co znaczy smak szykan i wykluczenia. Twórcy postanowili przyjrzeć się inności, która może być zarówno darem, jak i ciężkim brzemieniem. Autorzy pracowali nad tym dziełem charytatywnie, a cały dochód z książki został przeznaczony na wsparcie ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Autorzy uruchamiając swą wyobraźnię stworzyli zainspirowane rzeczywistością opowiadania, które mogą okazać się pomocne dla nauczycieli, terapeutów oraz rodziców. Pomimo, że w książce nie znajdziemy wykresów, analiz i sondaży, może ona stanowić punkt wyjścia do dyskusji i rozmów w szkołach oraz w domach rodzinnych. Dzieło to niesie aktualne w dzisiejszych czasach przesłanie, że każdy z nas należy lub będzie należał do jakiejś mniejszości, dlatego bardzo ważna jest akceptacja drugiego człowieka oraz pozbycie się lęku „bycia sobą”.
Książka jest wzbogacona pięknymi ilustracjami, które przypadną do gustu zarówno najmłodszym, jak i starszym czytelnikom. Historie w niej opisane poruszają ważne i aktualne tematy, dlatego jeśli nie wiesz jak porozmawiać z dzieckiem na któryś z nich, pędź do księgarni po „Wszystkie kolory świata”.

Anna Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ