Biblioteka Pedagogiczna organizuje zajęcia biblioteczno-czytelnicze dla osób z niepełnosprawnościami

242
wyświetlenia

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W 2012 Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych.

Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami – powinno być przypomniane szczególnie w tym dniu.
Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami jest promowanie praw tych osób i działań na rzecz pełnej realizacji ich praw. Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Słupcy współpracuje z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Słupcy oraz Środowiskowym Domem Samopomocy „Na Skarpie” w Gozdowie, organizując dla uczestników zajęcia biblioteczno-czytelnicze.
Z tej okazji wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do poprawy jakości ich życia składają pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Słupcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ