Zwiększą ilość członków zarządu powiatu – czy koalicja sobie nie ufa?

954
wyświetlenia

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, 27 czerwca przy głosowaniu nad statutem Starostwa Powiatowego propozycja władz powiatu, zwiększenia ilości członków Zarządu Powiatu do 5 spotkała się z krytyką opozycji. Tok prowadzonej dyskusji i argumentacja przedstawicieli obecnej władzy daje wrażenie, że koalicjanci sobie nie ufają. “Egzotyczna koalicja”-słowa przewodniczącego rady powiatu.

Podstawowym argumentem przeciw zwiększeniu ilości członków zarządu do 5 osób, radnego Mariusza Króla był element oszczędności. Według radnego do tej pory Zarząd Powiatu liczył 4 osoby i w nie przeszkadzało to w podejmowaniu decyzji. Radny zwrócił uwagę, że zwiększenie il;ości członków zarządu będzie dodatkowo kosztowało starostwo 17000 zł do końca kadencji obecnej władzy.
Bywają takie sytuacje, że trudno jest nam zebrać Zarząd Powiatu w tym składzie, który pozwala na przegłosowanie uchwał. Żeby przyjąć uchwałę potrzebne są 3 osoby… Chcąc aby różne części powiatu miały swoją reprezentację w zarządzie to im więcej tych przedstawicieli w zarządzie powiatu zasiada tym lepiej – przekonywał do słuszności zwiększenia liczby członków zarządu starosta powiatu.

Szanowny panie starosto. Ja również miałem przyjemność pracować w poprzedniej kadencji w zarządzie powiatu i wiem, że 3 osobowy zarząd też może pracować. Proszę mi nie mówić, że września ma 5 gmin a Słupca 8. Ale tam jest 80 tys mieszkańców a tutaj 20 tysięcy mniej. Pana wypowiedź mnie kompletnie nie przekonuje i na pewno będę głosował przeciwko – skomentował wypowiedź starosty Mariusz Król.

Piotr Gałanprzewodniczący Rady Powiatu komentuje politycznie: Pokuszę się o komentarz polityczny w tej sprawie. Powiem dlaczego zagłosuję za 5 członkiem zarządu. Po pierwsze dlatego, że zawarliśmy bardzo egzotyczną koalicję ( ciekawe co ma tutaj na myśli ? ), i dzisiaj w tej egzotycznej koalicji funkcjonujemy dla dobra powiatu słupeckiego. Natomiast gdy jeden z koalicjantów który jest liczniej reprezentowany pokusiłby się o decyzję , z którą się nie zgadzamy wtedy 5 członek zarządu wyraźnie kreśli symetrię w której my nie będziemy musieli brać odpowiedzialności za tę decyzję. Dlatego dla przejrzystości z minimalnym skutkiem finansowym zagłosuję za 5 członkiem zarządu, a w momencie kiedy zarząd będzie podejmował decyzje odpowiadał będzie za nią politycznie na koniec kadencji.

Bogdan Jastrząb humorystycznie do Gałana: I ten pański argument mnie przekonuje. Gdybym był tak jak pan członkiem tej koalicji, to pewnie bym za tym 5 członkiem zarządu głosował. A że nie jestem to nie muszę.

Piotr Stróżyk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ