ZSZ Słupca – “Razem Przeciw Przemocy”

580
wyświetlenia

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy rozpoczęli realizację IV edycji projektu “Razem Przeciw Przemocy”, którego celem jest kształtowanie i promowanie prawidłowych postaw młodzieży wobec przemocy, a zwłaszcza przemocy domowej.

Młodzi ludzie uczestniczą w licznych wykładach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli różnych instytucji zajmujących się wspomnianą problematyką. W minionym tygodniu zajęcia dla uczniów prowadzili słupeccy policjanci.

W trakcie realizacji projektu młodzi ludzie dowiadują się, że przemoc jest zjawiskiem złożonym, obejmującym różne typy zachowań i reakcji, odwołujących się nie tylko do przemocy fizycznej, ale i psychicznej, ekonomicznej, seksualnej oraz zaniedbania. Dzięki współpracy wielu instytucji przy szkoleniach uczniowie otrzymują kompleksową wiedzę.

Pierwsze z cyklu zajęć przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy sierż.sztab. Marcin Dębowski oraz st.sierż. Joanna Wolińska. Funkcjonariusze przekazali uczestnikom projektu informacje z zakresu polskiego prawa i odpowiedzialności karnej za stosowania przemocy, wskazali w jaki sposób i gdzie pokrzywdzeni mogą szukać pomocy, tłumaczyli na czym polega rola dzielnicowego podczas prowadzenia procedury Niebieskiej Karty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ