ZSP Zagórów na Uniwersytecie Łódzkim

811
wyświetlenia

23 października 2017 siedmioro uczniów ZSP Zagórów wzięło udział w międzynarodowej konferencji edukacyjnej Technologie Wiedza Kompetencje. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej i Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód.

Spotkanie to było skierowane do młodzieży ze szkół średnich z Polski i Ukrainy. Jego celem była popularyzacja edukacji nauk ścisłych oraz budowanie świadomości rozwiązań technologicznych, wiedzy i kompetencji na nowoczesnym rynku pracy oraz identyfikacja głównych wyzwań dla młodych ludzi, którzy podejmują studia i chcą się rozwijać w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Spotkanie było podzielone na część seminaryjną oraz warsztatową. W trakcie warsztatów uczniowie mogli uczestniczyć w doświadczeniach w pracowniach fizycznych, chemicznych i informatycznych.

Szkołę reprezentowali: Mikołaj Kubacki 1T, Klaudia Matuszak 2LO , Daria Wstawaska 2LO, Jakub Zehner 2T, Weronika Wiatrowska 3LO, Filip Woźny 3LO, Jerzy Piersiala 2TE

Opiekunem grupy była Barbara Młodzińska, nauczyciel fizyki i matematyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ