ZSP Zagórów – Spektakl przeciw narkotykom

701
wyświetlenia

4 grudnia odbył się spektakl profilaktyczny z udziałem Jacka Musiatowicza – poety, muzyka, kompozytora, autora tekstów piosenek m.in. zespołu rockowego Oddział Zamknięty, który wraz z synem Michałem – gitarzystą odwiedził mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie.

Artysta opowiedział młodzieży o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków. W przystępny sposób- posługując się anegdotami, wątkami autobiograficznymi (uzależnienie od heroiny), prezentowanymi utworami muzycznymi- przybliżył, jak działają narkotyki i jakie wywołują skutki.

Grywam czasami w więzieniach. Poznałem kiedyś człowieka, który został skazany na dożywocie. Chodził do szkoły średniej i dla szpanu wziął LSD i amfetaminę… Doszło do tak gwałtownego napadu agresji, że młodzieniec zabił dwóch ludzi. Był pełnoletni, zatem skazano go na dożywocie. Mówił, że najgorsze w tym wszystkim jest to, że niczego nie pamięta. Narkotyki spowodowały amnezję i śmierć niewinnych osób. Chłopak przekreślił szansę na normalne życie. Do końca swych dni będzie w więzieniu – opowiadał Jacek Musiatowicz.
Spektakle profilaktyczne prowadzone przez osoby mające doświadczenia z narkotykami są wiarygodne i lepiej odbierane przez młodzież. Uczniowie mają okazję przekonać się, że środki odurzające niszczą zdrowie, relacje z bliskimi i prowadzą najczęściej do nieprzewidzianych dramatów.


 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ