ZSP Cienin Kościelny najlepsi w Wielkopolsce!

972
wyświetlenia

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. przy ZSP w Cieninie Kościelnym przystąpili w roku szkolnym 2019/20 do drugiej edycji projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” i zajęli I miejsce w Wielkopolsce w podprojekcie „Uczniowskie Laboratoria Informatyczne”.

Opiekunem grupy projektowej był nauczyciel matematyki Artur Ostrowicki. W skład grupy weszli uczniowie klasy VII: Patrycja Dębowska, Nikola Jamruszka, Zuzanna Perlińska, Wiktoria Mrugalska, Monika Kaszuba-Kraska, Dominik Wesołek, Michał Pałucki, Sebastian Kanafa, Kacper Korczak, Tomasz Andrzejak, Wiktor Wolniewicz, Igor Imbiorowicz. Wszyscy uczestnicy i opiekun otrzymali wysokiej jakości tablety!
GŁÓWNYM CELEM projektu “Misja na Marsa”  było uświadomienie społeczeństwu zagrożeń płynących z ocieplenia klimatu oraz wskazanie możliwości wykorzystania technologii związanych z robotyką do poszukiwania alternatywnych dla  człowieka miejsc do życia na innych planetach. Zadaniem szkolnych zespołów było wymyślenie tematu przewodniego projektu. Jedynym warunkiem było wykorzystanie zestawów Lego Wedo 2.0, Be Creo i Scottie Go! podczas jego realizacji. Pomysłów było wiele, a na koniec podjęto decyzję, że tematem projektu będzie wykorzystanie robotów podczas kolonizacji planety Mars. Głównym zadaniem uczniów było zbudowanie makiety bazy kosmicznej na Marsie, z wykorzystaniem zdobytych w trakcie projektu wiadomości i umiejętności z zakresu programowania robotów oraz projektowania, modelowania i drukowania 3D. Zadania były realizowane metodą projektu. W ramach realizacji projektu uczniowie budowali i programowali w języku Scratch roboty LegoWedo 2.0 i Jimu oraz pracowali z zestawami edukacyjnymi BeCreo oraz ScottieGo!
Została zbudowana makieta planety Mars. Na platformie Tinkercad zostały zaprojektowane, a następnie wydrukowane przy pomocy drukarki 3DSkrivare obiekty oraz wyposażenie bazy marsjańskiej. Wyszukane informacje o planecie Mars uczniowie wykorzystali do tworzenia quizów na platformie Learningsapp. Uczniowie nagrywali też filmy, które opowiadają o powstawaniu projektu. Końcowy artykuł wraz z filmami możecie Państwo obejrzeć pod linkiem https://spcienink.edupage.org/text3/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ