Źródełka wody pitnej na promenadzie! Pijmy słupecką wodę!

407
wyświetlenia

Na Promenadzie Niepodległości pracownicy UM ponownie zamontowali specjalne źródełka dla ludzi i dla zwierząt. Słupecka woda wodociągowa jest pobierana z najgłębszych warstw wodonośnych.

Jest ona czysta mikrobiologicznie i ze względu na fakt, że już w głębinie spełnia wszystkie normy określone przepisami nie podlega skomplikowanym systemom uzdatniania. Podlega jedynie procesowi natleniania czystym tlenem, który ma za zadanie zapobiec wtórnemu zanieczyszczeniu.
W czasie wielu minionych dekad do picia wody z kranu odnosiliśmy się z nieufnością. Badania opinii publicznej wskazują, że większość Polaków wciąż nie jest do niej przekonana, ale rośnie liczba osób, które piją kranówkę. Lata temu powodem nieufności było przede wszystkim to, że woda wodociągowa najzwyczajniej niemiło pachniała i często ze względu na dużą zawartość żelaza pozostawiała rdzawe osady na armaturze łazienkowej, co w odczuciu konsumenta sprawiało, że oceniał produkt jako niebezpieczny. Wiele osób wciąż obawia się, że nieprzegotowana woda z kranu może im zaszkodzić. Mało kto zdaje sobie sprawę , że zwykła kranówka jest prawdziwą „wodą życia”: zawiera minerały, na czele z takimi pierwiastkami jak wapń czy magnez. Jest najbardziej przebadanym produktem żywnościowym, szczególnie pod względem zanieczyszczeń. Spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa Unii Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i jak najbardziej jest zdatna do picia.
Słupecka woda wodociągowa pod względem zawartości składników mineralnych nie tylko nie ustępuje znanym wodom źródlanym, które kupujemy w butelkach, ale również w wielu przypadkach jest jakościowo lepsza od wód źródlanych.
Słupecka woda wodociągowa nie tylko nie odbiega jakością od wielu wód źródlanych butelkowanych, ale jest przede wszystkim 50 razy tańsza niż najtańsza woda w sklepie i często od 100 do 200 razy tańsza od najczęściej kupowanych wód źródlanych i mineralnych. W ciągu roku wydajemy zatem na wodę nawet kilkaset złotych, mając dostępną tanią i zdrową wodę wodociągową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ