Zostawiła w lesie chorego pracownika z Ukrainy!

2273
wyświetlenia
Obraz poglądowy

Pani Grażyna F., która miała firmę również w Piotrowicach pozostawiła w lesie obywatela Ukrainy, który zasłabł podczas pracy przy produkcji trumien. Martwego znaleziono w lesie. Policja zatrzymała właścicielkę zakładu. Kobieta jest podejrzana o nieudzielenie pomocy i doprowadzenie do śmierci pracownika.

W lesie niedaleko Skoków – Powiat Wągrowiec leśniczy znalazł martwego mężczyznę. Był to 36 -letni obywatel Ukrainy, który pracował w firmie produkującej trumny w okolicy Nowego Tomyśla.
– Policjanci ustalili, że w upalny dzień mężczyzna zasłabł podczas pracy i stracił przytomność. Gdy inni pracownicy zawiadomili właścicielkę, ta zabroniła wzywać karetkę pogotowia i nakazała wszystkim iść do domu. Potem okazało się, że nieprzytomny mężczyzna zniknął z terenu zakładu. Nie pojawił się także w domu, w którym mieszkał. W dziwnych okolicznościach zniknął również jeden z Ukraińców, który z nim mieszkał i pracował – informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Po analizie wszystkich informacji i uzgodnieniach z prokuraturą policjanci zatrzymali właścicielkę firmy. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń “Gazety Wyborczej”, Grażyna F. miała zatrudniać Ukraińców na czarno. Bała się, że jeśli wezwie pogotowie, to będzie miała kłopoty. – Pewne jest, że gdy Grażyna F. wypraszała pracowników, mężczyzna jeszcze żył, wymagał pomocy, ale jej nie otrzymał – powiedział “Wyborczej” jeden z policjantów. Policjanci i prokuratorzy z Wągrowca zabezpieczyli materiały dowodowe, które były podstawą do przygotowania zarzutów. Sąd wziął je również pod uwagę i zdecydował o aresztowaniu podejrzanej. Śledczy, wraz z Państwową Inspekcją Pracy, zajmują się też sprawą zatrudnienia pracowników w firmie. Już pierwsze kontrole wykazały, że większość z nich pracowała bez umów.

Inf. TVN 24

4 KOMENTARZE

  1. Powinna być porządnie ukarana.Niestety życie lubi się odpłacić – nie znam tej pani , ale kto wie , czy też nie będzie umierała pod płotem.Wstrętna kobieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ