ZOL przy szpitalu rozpoczyna działalność 1 września

1555
wyświetlenia

14 sierpnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty słupeckiego, kierownictwa szpitala i personelu medycznego, podczas której przedstawiono szczegółowe informacje na temat ZOL – rozpocznie on swoją działalność od 1 września.

Zakład Opiekuńczo-Lecznicy SP ZOZ w Słupcy mieści się na parterze budynku Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy. Przygotowano na oddziale 17 łóżek dla pacjentów przewlekle chorych. Ponadto sala do rehabilitacji, pokój dzienny, kuchnia z jadalnią. Z sal jest możliwość wyjścia na taras i do ogrodu przyszpitalnego. Kwalifikację do przyjęcia na oddział przeprowadza lekarz. Pacjent przekazuje 70% swojego uposażenia na pokrycie kosztów pobytu.

Na oddziale pracować będzie sześć pielęgniarek, rehabilitant, psycholog i psychiatra – kierować i zarządzać oddziałem ZOL będzie lek. med. spec. reumatolog, internista Małgorzata Mazurkiewicz-Ziętek.
Powiat na remont i wyposażenie oddziału ZOL wygospodarował 120 tys. zł.
APEL!!!
Ten szczególny oddział będzie dla pacjentów, na jakiś czas „drugim domem”, dlatego też ważny jest jego wystrój. Potrzeby są duże. Może znajdzie się sponsor! – szafy przesuwane w zabudowie, stolik, kwiaty doniczkowe, elementy dekoracyjne, krzewy ozdobne do grodu i ławeczki. Jeżeli byłby ktoś zainteresowany prosimy o kontakt promocja@powiat-slupca.pl ; lub tel. 63 275 86 12

Inf i Fot Starostwo Powiatowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ