Znamy program VIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych

1385
wyświetlenia

Poniżej podajemy szczegółowy program VIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych.

Program:
sobota, 10 sierpnia 2019r.
ok. 13:10 – 13:40 – koncert orkiestry Varde Garden, Aarre – DANIA i The Brass Band of the Lutsk Palace of Youth, Łuck – UKRAINA, Plac Bohaterów Warszawy (obok kościoła pw. św.Wawrzyńca)

13:45 – 14.15 – koncert The Brass Band of The First English Language School, Sofia- BUŁGARIA i Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej AVANTI, ul. Armii Krajowej 2 (plac przy Sądzie Rejonowym w Słupcy)

21:00 – 21:30 – koncert wszystkich orkiestr (obok Skateparku, na zbiegu ulic Kopernika i Sikorskiego)

niedziela,11 sierpnia 2019r.
ok. godz. 10:45 – 11:15 – Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI, Plac Bohaterów Warszawy (obok kościoła pw. św.Wawrzyńca)
godz.11:00-11:30 – The Brass Band of The First English Language School, Sofia- BUŁGARIA, ul. Kopernika 7 (przy sklepie Uni-Mebel)

ok. godz. 11:15 – 11:45 – The Brass Band of the Lutsk Palace of Youth, Łuck – UKRAINA, ul. Kopernika 10 (Parafia pw. bł. Michała Kozala)

12:00-12:30 – Varde Garden, Aarre – DANIA, ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 28 (plac przy Medyku)

15:30- 16:00 przemarsz przez miasto z ul. Kopernika 13 i ul. Ratajczaka 1 na Plac Wolności 16:00 – 16.30 – Spotkanie na Placu Wolności, wspólne wykonanie utworów 16:30 – przemarsz na Targowisko Miejskie i oficjalne otwarcie festiwalu

Prezenatcje na scenie:

17:15 – 17:45 – Varde Garden, Aarre – DANIA
18:00 – 18:30-The Brass Band of The First English Language School, Sofia-BUŁGARIA
18:45 – 19:15 – Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI
19:30 -20:00- The Brass Band of the Lutsk Palace of Youth, Łuck – UKRAINA
20:15 – 20.45 – Orkiestra Dęta OSP w Słupcy
20:45 – 21:00 – zakończenie Festiwalu

7 KOMENTARZE

  1. ja nie jestem pewna czy zagramy, czy zagra Słupecka Orkiestra na tym festiwalu. nie mamy kapelmistrza, nie mamy konkretnych prób. Część z nas by chciała zagrać ale bardzo wielu uważa, że nie bo niby czemu mamy teraz to zrobić ??? Niech się Prezesowa martwi jak wszystko zepsuła. Byłoby najlepiej jakbyśmy pokazali charakter i odpuścili sobie i nie grali to wtedy może wstrząśnie to kim trzeba w tym mieście.

  2. Ja też nie gram to nie ma żadnego sensu. Upadniemy na samo dno to potem będzie łatwiej odbudować skład i dawną atmosferę. jeszcze będziemy mieli w Słupcy dobrą orkiestrę ale z nowym kapelmistrzem i bez pani prezes.

  3. Czy orkiestra zagra czy nie zagra wielkie to ma znaczenie. jak zagra nic się nie zmieni pozostanie po staremu będzie tak jak jest czyli spadanie w dół. Jeżeli nie zagra zespół pokaże charakter, pokaże że nie godzi się na manipulacje, że oczekuje rozliczenia winnych tej sytuacji w jakiej się znalazł, muzycy dadzą wyraźny sygnał że oczekuja naprawy wszystkiego co zostało zepsute. A jak zagra ?? Cóż wtedy wiadomo że godzi się na to co się dzieje.

  4. Nie gram już w orkiestrze ale mam przeczucie, że teraz rozpocznie się szukanie ” naiwniaka” który zgodzi się poprowadzić tę orkiestrę po kapelmistrzu Jasińskim. Wiadomo, że jak coś nie wyjdzie a na pewno nie wyjdzie jak trzeba wszystkiemu winien będzie następca ” naiwniak” a nie poprzedni kapelmistrz czy pani Prezes. Z daleka wygląda na to, że rozpada się Słupecka orkiestra a “naiwniak” ma to teraz naprawić natychmiast i zaprezentować dobrze zniszczony zespół. Sprytny plan rządzących ale frajera na próżno szukacie.

    • Nie wiem czy taki “naiwniak” z takim budżetem, dobrymi instrumentami i zapleczem ? Chyba, że przejmie to totalna oferma to będzie jak jest. Ktoś z głową na karku ogarnie i jak dobrze zagada z dawnymi i obecnymi muzykami to skład zabierze. Kazdy wie, ze konflikt był tylko z panią “prezes” , a trzech tenorów nie potrzebnie szumiało wprowadzając złą atmosferę. Wystarczy muzykowac nie filozofowac i trochę ludzi szanować, a efekty będą widoczne. Powodzenia życzę bo wierzę, że nowy kapelmistrz ma szansę na sukces :)

      • Następca Łukasz ani poprzednich muzyków nie zaprosi do powrotu ani tego składu nie utrzyma. Łukasz głośno popierał żeby nadzwyczajnym sali nie dawać, jego żona jeszcze ostrzej się wyrażała więc jak teraz mieliby w oczy im spojrzeć. Nas nie utrzyma bo nie ma charyzmy. Poza tym mamy ciągle ten sam zarząd a kapelmistrz Jasiński wywalczy podwyżkę i zostanie. Taka gra to jest dziecinna naszym kosztem interesy swoje załatwiają. Żegnam czułe.

  5. Jeszcze nigdy dotychczas nie zdarzyło się żeby Słupecka Orkiestra nie stawiła się na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr OSP. Tym razem orkiestra nie pojechała na ten przegląd jak się można domyślić na skutek rezygnacji kapelmistrza. Uważam, że to wstyd ale nie dla muzyków, bo ci ciężko pracowali i pewnie chętnie by powalczyli z innymi o miejsce ale wstyd dla tych, którzy zarządzają. W moim odczuciu to nie do pomyślenia i nie wiem czy zdarzyło się coś takiego wcześniej jakiejkolwiek innej orkiestrze. Często wcześniej dało się słyszeć, że “wszystko co się dzieje jest dzięki p. Prezes” Tym razem też ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ