Złote Gody w Ostrowitem 2021

271
wyświetlenia

Jubileusz Złotych Godów w roku 2020 świętowało 15 par. W tym roku z powodu epidemii nie odbyła się wspólna uroczystość dla wszystkich jubilatów.

Wszystkim parom, które przyjęły zaproszenie, w dniach 16 i 17 lutego br. w budynku Urzędu Gminy Ostrowite zostały złożone gratulacje oraz serdeczne życzenia.

Dostojnym Jubilatom życzenia składali: Wójt Gminy Ostrowite – Mateusz Wojciechowski, Sekretarz Gminy Ostrowite – Małgorzata Wesołowska, Skarbnik Gminy Ostrowite – Jolanta Rzemyszkiewicz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Ewa Rajtakowska.

Jubilaci, którzy przeżyli ze sobą 50 lat nagrodzeni zostali specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Świętującym swój jubileusz wręczono upominki, kwiaty, dyplomy, a uroczystego aktu dekoracji medali dokonał wójt Mateusz Wojciechowski.

W Urzędzie Gminy Ostrowite medale przyjęli:
Państwo Lucyna i Józef Zawadzcy z Kosewa, Państwo Stanisława i Zdzisław Stachowscy z Szyszłowa, Państwo Izabella i Antoni Rzemyszkiewicz z Ostrowitego, Państwo Adamina i Tadeusz Musiela z Grabiny, Państwo Krystyna i Dominik Derengowscy z Mieczownicy, Państwo Halina i Stanisław Szulc z Mieczownicy, Państwo Alina i Zbysław Szydlarkowie z Giewartowa Holendry, Państwo Elżbieta i Kazimierz Majchrowscy z Tomaszewa, Państwo Marianna i Leszek Tylscy z Kąpiela oraz Państwo Irena i Edward Dranikowscy z Szyszłowa.

Ponadto w swoich domach medale otrzymają: Państwo Maria i Leszek Kosmalscy z Ostrowitego, Państwo Zdzisława i Edward Raszewscy z Tomiszewa oraz Państwo Maria i Bogumił Górscy z Ostrowitego

Medal otrzyma również Pani Izabela Maciejewska z Siernicza Wielkiego żona Bronisława, który zmarł w bieżącym roku, a także pani Halina Kotecka z Ostrowitego, żona Zdzisława, który zmarł w grudniu 2020.

Parom, które świętowały swój jubileusz jeszcze raz składamy serdeczne życzenia i gratulacje tak okazałego stażu małżeńskiego. Z rozmów z jubilatami wynika, że recepta na tak długi związek to mieszanka miłości, tolerancji i wyrozumiałości.

Inf UG Ostrowite

ZOSTAW ODPOWIEDŹ