Złote i Diamentowe Gody

1504
wyświetlenia

Złote Gody i Diamentowe Gody – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To podsumowanie 50 i 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

W minioną sobotę 7 października także witkowska wspólnota samorządowa świętowała 50. oraz 60. lecie wspólnego małżeńskiego życia swoich mieszkańców.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo:
1. Halina i Tadeusz Antczakowie
2. Żelisława i Zygmunt Babiszowie
3. Helena i Józef Banasikowie
4. Elżbieta i Jerzy Bruchowie
5. Stanisława i Bogdan Dolatowie
6. Janina i Bernard Fałdzińscy
7. Danuta i Tadeusz Grochowiakowie
8. Zofia i Władysław Janaszkowie
9. Teresa i Tadeusz Kaczmarczykowie
10. Sabina i Roman Konieczkowie
11. Elżbieta i Sylwester Korpikowie
12. Janina i Bogdan Płóciennikowie
13. Urszula i Lech Poborscy
14. Halina i Jan Rezulakowie
15. Danuta i Ryszard Rykowscy
16. Barbara i Jan Rzymyszkiewiczowie
17. Teresa i Zygfryd Spławscy
18. Zofia i Zdzisław Tyborowscy
19. Michalina i Ryszard Zborowscy
Jubileusz Diamentowych Godów świętowali z kolei Państwo:
1. Marta i Aleksander Gadzińscy
2. Marianna i Józef Gołębiewscy
3. Zofia i Eugeniusz Kowalikowie
4. Lucyna i Ryszard Nadowiczowie
5. Henryka i Franciszek Popkowie
6. Teodora i Edmund Sobkowiakowie
7. Franciszka i Jan Świerczkowie
8. Janina i Zbigniew Zachmycowie

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się Mszą św. którą koncelebrowali Dziekan Dekanatu witkowskiego ks. Andrzej Ziółkowski oraz Proboszcz witkowskiej parafii ks. Stanisław Goc.
W uroczystości oprócz zacnych Jubilatów udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Burmistrzem – Marianem Gadzińskim jego Zastępcą – Łukaszem Scheffsem, Przewodniczącym Rady Miejskiej – Piotrem Jóźwikiem, Wiceprzewodniczącymi – Marianem Walczakiem i Ireneuszem Kwapichem, a także Radnym Rady Miejskiej: Franciszkiem Bosackim, Sekretarzem Gminy i Miasta – Elżbietą Kiełpińską oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego – Alicją Wentland. Nie zabrakło oczywiście najbliższej rodziny Jubilatów.

Następnie małżonkowie wraz z przedstawicielami władz samorządowych udali się do Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka, gdzie odbyła się druga część Jubileuszu. Na wstępie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przywitała Jubilatów i wszystkich przybyłych gości, po czym głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo. Włodarz Gminy w swoim wystąpieniu podkreślił przede wszystkim jak ważne w życiu każdego małżeństwa są wzajemne: zrozumienie i miłość. To one dają gwarancję długich i owocnych lat wzajemnego życia. Małżeństwo – szczególnie wyraźnie zaznaczył włodarz naszej Gminy – metaforycznie przyrównać można do wspólnej drogi, która raz prosta, innym razem usłana jest zakrętami i wzniesieniami, które symbolizują różne okoliczności naszego życia. Sens dobrego małżeństwa, to jednak pokonywanie tej drogi we wzajemnym wsparciu i poszanowaniu.

W dalszej części uroczystości Burmistrz Gminy i Miasta, jego Zastępca oraz Przewodniczący Rady Miejskiej uhonorowali Jubilatów medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz wręczyli wszystkim listy gratulacyjne. W tym momencie głos w imieniu Jubilatów zabrała Janina Fałdzińska dziękując za tak godną i podniosłą uroczystość. Po dekoracji Zespół Śpiewaczy „My Młodzi” odśpiewał głośne „sto lat”, a następnie dał krótki koncert okolicznościowy. W tym czasie uczestnicy uroczystości zasiedli do stołu smakując okolicznościowy tort, przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień.

źródło: witkowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.