Zlikwidowano trzy przedszkola w Gminie Słupca

1698
wyświetlenia

Na dzisiejszej V sesji Rady Gminy Słupca, w czwartek 31 stycznia, 2019 radni przegłosowali  uchwały o likwidacji trzech placówek przedszkolnych.

Likwidacja przedszkola w Piotrowicach wzbudziła podczas sesji najwięcej emocji. Radna Katarzyna Błaszczyk podniosła argument, że przedszkole jest po remoncie i w zbliżającej się rekrutacji mogłoby zdobyć więcej dzieci. Aktualnie ma 7. Po dłuższej dyskusji radni przegłosowali likwidację wszystkich trzech placówek. Głosowanie za likwidacją przedszkola w Piotrowicach : 7 głosów za, 2 przeciw, 5 wstrzymało się.
Likwidacją zostały objęte placówki:
– Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Koszutach
– Przedszkole Gminne w Piotrowicach
– Przedszkole Gminne w Wilcznej

1 KOMENTARZ

  1. Dziwie sie bardzo ze jakos rodzice nie zabieraja glosu w sprawie t6ch likwidowanych przedszkoli ale widac ze im to pasuje.Najlepiej wszystko oddac w prywatne łapy i problem finansowania sie skonczy.Ludzie kasy maja jak lodu i chyba zwisa im czy dziecko bedzie w prywatnym czy panstwowym przedszkolu.Przez piersze 3 lata beda placic tyle sama a pozniej ile wlezie.Ja prywaciaz krzyknie po 1000zl za miesiac to sie oczy otworza.Ale to na szczecie juz n8e moj problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ