Zdrowe żywienie w SP Koszuty

562
wyświetlenia

Zmieniający się styl życia i nowe wyzwania przyczyniły się, aby Partnerstwo dla Zdrowia podjęło decyzję o zakończeniu Programu ,,Śniadanie daje moc”, który SP Koszuty realizowała od ośmiu lat.

W celu propagowania wiedzy o zdrowym żywieniu i wpajania zmian nawyków żywieniowych w dniu 8 listopada uczniowie klas 0 – II, w ramach dnia “Śniadanie Daje Moc”, spotkali się przy zdrowych posiłkach, by uświadomi sobie i rodzicom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.
W tym dniu wychowawcy z uczniami zorganizowali wspólne śniadanie. Dzieci wraz z zaproszonymi do współpracy rodzicami przygotowały z przyniesionych z domu produktów pyszne, owocowe koreczki, różne mleczne potrawy, pożywne ciasteczka, które później skonsumowały z apetytem.
Na zajęciach młodzi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz film na temat prawidłowego żywienia. Z medialnych materiałów jasno wynikało, że brak odpowiedniego posiłku obniża poziom glukozy we krwi, który w konsekwencji może zaburzyć funkcjonowanie całego organizmu. Ma to niekorzystny wpływ na procesy poznawcze dziecka. Uczniowie spożywający prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełnią mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Poranny posiłek zmniejsza również ryzyko nadwagi i otyłości.
W trakcie wspólnego  śniadania pielęgniarka szkolna zapoznała dzieci z zasadami zdrowego odżywiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ