Zbiórka krwi w Kamieniu dla Adasia!

507
wyświetlenia

Już za tydzień (25 października – niedziela) w sali OSP odbędzie się zbiórka krwi dla 6-letniego Adasia Wolnickiego, który choruje na białaczkę mielomonocytową. Więcej o chłopcu możecie przeczytać tutaj http://www.gazetaslupecka.pl/?p=20391

W tych trudnych czasach krew jest bardzo potrzebna! Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu krwiodawców zrezygnowało z donacji. Jednak życie toczy się dalej i oprócz COVID-19 ludzie ulegają wypadkom, mają przeprowadzane operacje, chorują na białaczkę. Ten wyjątkowy lek jest potrzebny bardziej niż wcześniej!

Dołożymy wszelkich starań, abyście byli bezpieczni podczas zbiórki. Przyjdźcie na akcję tylko, gdy czujecie się w pełni sił, bez gorączki i innych objawów choroby (np. ból gardła, kaszel itp.). Pamiętajcie o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przyjdźcie bez osób towarzyszących i zachowajcie dystans 1,5 – 2 metrów, a nawet więcej. Często dezynfekujcie dłonie, starajcie się przebywać na zewnątrz.

Krwiodawcą może zostać każda osoba, która jest pełnoletnia. Należy być zdrowym, nie przyjmować w ostatnim czasie żadnych leków i mieć odpowiedni wskaźnik BMI. W dzień donacji pijcie dużo wody i zjedźcie lekki posiłek. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą dowodu osobistego i książeczki honorowego krwiodawcy (jeżeli taką posiadacie).

Inf OSP Kamień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ