Zawody Oldboyów w Jabłonce

614
wyświetlenia

Trzy drużyny z jednostek OSP w Jabłonce, Budzisławiu Kościelnym i Sławoszewku wzięły udział w zawodach oldboyów, które odbyły się 2 września br. w Sławoszewku podczas tradycyjnego Święta Ziemniaka.

– Takiej zaciętej rywalizacji dawno podczas tych zawodów nie było – podsumował Stanisław Maciejewski prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kleczewie. – Były dwie konkurencje. W sztafecie startowało siedmiu zawodników, którzy musieli m.in. przeciąć piłą ręczną drzewo, przenieść wiadra z wodą i strącić pachołek przy pomocy hydronetki. W bojówce ochotnicy wykorzystywali pompę ręczną i musieli strącić pachołki strumieniem wody.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP w Budzisławiu Kościelnym (121 punktów). To właśnie ta jednostka dostała też najwięcej punktów za wiek zawodników. Cała ósemka miała łącznie 570 lat. Najstarszym zawodnikiem, spośród wszystkich, którzy wzięli udział w rozgrywkach był 89-letni Zygmunt Hartwich. Drugie miejsce zajęli oldboye z Jabłonki (128 punktów) a trzecie ze Sławoszewka (146 punktów).

Drużyny otrzymały puchary, a każdy z zawodników medal i upominek.

źródło: kleczew.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ