Zatwierdzono arkusze organizacyjne w miejskich placówkach

789
wyświetlenia

28 maja zostały zatwierdzone arkusze szkól na rok szkolny 2019/2020. Zgodnie z przepisami prawa oświatowego arkusze zostały zaopiniowane pozytywnie przez związki zawodowe a następnie zostały przedstawione Wielkopolskiemu Kuratorowi Oświaty, który również wystawia swoją opinię.

Ruch kadrowy w szkołach odbywał się do końca maja.
Mamy sygnały od dyrektorów szkół i placówek, że będą zmiany organizacyjne w jednostkach oświatowych. Na tym etapie nie chcę wchodzić jeszcze w szczegóły ale wszelkie zmiany kadrowe i liczbowe dotyczące zarówno uczniów, jak i nauczycieli będę musiały być wprowadzone aneksami do arkuszy. Do 30 września te zmiany, które się odbędą w placówkach muszą ponownie przejść procedury opiniowania przez związki zawodowe oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – informuje Mariusz Król.

Do dnia dzisiejszego dyrektorzy szkół i placówek oświatowych borykają się ze skutkami reformy oświaty z 2017, która zakładała likwidację gimnazjum. Od września w szkołach i placówkach oświatowych zatrudnionych będzie 167 nauczycieli na pełnych i niepełnych etatach oraz 76 pracowników administracyjno obsługowych.
W wyniku reformy żaden z nauczycieli nie został zwolniony.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ